Більшість українців роками припускаються грубої помилки у назві посади

Більшість українців роками припускаються грубої помилки у назві посади

Назви посад, якими ми користуємося щодня, нерідко приховують у собі підступні мовні пастки. Багато хто з нас навіть не замислюється, чи правильно звучить та чи інша назва, автоматично повторюючи те, що чули роками. Одна з найпоширеніших помилок, яка вкорінилася в офіційно-діловому та розмовному мовленні — вживання слів «завідувач» та «завідуючий» як рівнозначних.

Чому «завідуючий» — це мовне сміття

Чи доводилося вам бачити на дверях кабінетів чи в офіційних паперах формулювання «завідуючий кафедрою» або «завідуючий складом»? Виявляється, це не просто стилістична неточність, а рудимент, який потрапив до нашого мовлення під тривалим впливом російської мови. Сучасні норми української літературної мови категорично радять відмовитися від цієї форми на користь нормативного «завідувач».

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/bilshist-ukraintsiv-rokamy-prypuskayutsya-hruboi-pomylky-u-nazvi-posady/
© Сила Слова

Читайте також: День ангела 29 липня: кого вітати з іменинами та як це зробити правильно

Головне правило для назв посад

Секрет криється у самій структурі мови. В українській традиції для означення осіб за їхньою діяльністю чи посадою вкрай небажано використовувати активні дієприкметники, що мають суфікси «-уч-» чи «-юч-». Замість них варто вживати іменники. Саме тому «завідувач» звучить природно, а «завідуючий» — чужорідно.

Це правило стосується й інших професійних назв, де ми часто робимо аналогічні помилки. Замість того, щоб називати когось «керуючим», краще сказати «керівник», а замість «виконуючого» — «виконавець».

Як уникнути помилок у майбутньому

Щоб ваша мова звучала грамотно та професійно, варто раз і назавжди запам’ятати: офіційні документи, накази та навіть звичайне спілкування потребують вживання форми «завідувач». Це не просто вимога словників, а маркер вашої мовної культури та поваги до рідної мови.

А як ви називаєте цю посаду в повсякденному житті? Поділіться в коментарях, чи вдалося вам позбутися звички казати «завідуючий», та поширте цей допис, щоб навколо стало більше грамотних людей!

Що ви думаєте про цю новину?

Напишіть свою думку в коментарях під постом у Facebook і слідкуйте за сторінкою, щоб не пропустити наступні новини.

Обговорити цю новину у Facebook Ваш коментар допоможе іншим читачам побачити цю новину

Рейтинг статті
Новини в Telegram — без реклами й алгоритмів Підписатись