Чи дійсно війна може закінчитися вже наступного року? Глава української розвідки Кирило Буданов дав відверту оцінку — і вона сповнена несподіваних поворотів. У розмові з РБК-Україна керівник ГУР пояснив, чому перед затишшям буде шторм, і назвав головну умову, за якої бойові дії можуть припинитися.
Максимальна ескалація перед деескалацією
Буданов підкреслив: шанси на завершення активної фази війни у 2026 році є, але шлях до цього буде тернистим. За його словами, сьогодні всі сторони увійшли у фазу ескалації, і щоб вийти з неї, потрібен максимум напруги.
«Шанси є, і навесні переговори йшли дуже хорошими темпами. Зараз ми всі увійшли у фазу ескалації. Щоб вийти з ескалації, зазвичай потрібна максимальна ескалація. Тобто ескалація зараз, деескалація і далі продовження діалогу», — зазначив він.
Інтрига зберігається: коли саме настане той переломний момент? Буданов натякнув, що вирішальну роль відіграють не лише події на фронті, а й дипломатичні маневри, які вже зараз відбуваються за лаштунками.
Роль США та Китаю: несподіваний акцент
Одним із факторів, що впливають на перебіг війни, аналітики називають майбутні вибори в США. Буданов визнав їхню важливість, але не вважає визначальними. А от позиція Китаю, за його словами, могла бути значно гіршою. Хоча Пекін і має власні вигоди від конфлікту, офіційна лінія КНР залишається стриманою.
«Китай — так, але у Китаю є свої вигоди від цього. Добре, що вона така, яка є, бо могло бути зовсім інакше. Набагато гірше було б, якби Китай зайняв якусь відверто проросійську позицію», — додав Буданов.
Водночас він наголосив: територіальні компроміси «в принципі неможливі». Отже, будь-яка мирна угода має базуватися на відновленні кордонів України.
Тиск на Кремль: удари по РФ та переговорна позиція
Політолог Ігор Чаленко в коментарі виданню зазначив, що масовані удари українських Сил оборони по об’єктах у глибині Росії зміцнюють позиції Києва. Вони не лише послаблюють підтримку російського керівництва всередині країни, але й змушують Кремль переглянути свої ультиматуми.
За його словами, у Кремля вже немає підстав висувати вимоги далі лінії фронту. А Україна за певних умов може сформулювати додаткові вимоги для деескалації. При цьому Чаленко саркастично прокоментував заяви Пєскова: «Коли вкотре виходить Пєсков і розповідає, що росіяни, виявляється, проводять “СВО”, щоб не було таких ударів, як по Санкт-Петербургу, — це класика в дусі Оруелла».
Таким чином, війна може завершитися лише за умови скоординованих зусиль України, США та Європи. Але спершу — максимальна ескалація, яка, цілком імовірно, стане останнім сплеском перед затишшям.
А що ви думаєте про прогнози Буданова? Чи готові до нового витка ескалації? Пишіть у коментарях та обов’язково поділіться статтею з друзями!