Командування «Скелі» про смерті і насильство в полку
Замість прозорості — повне мовчання. Командування штурмового полку «Скеля» офіційно відмовилося відповідати на запитання журналістів «Слідства.Інфо» щодо шокуючих фактів насильства та застосування вогнепальної зброї проти власних бійців, які намагалися покинути частину.
У відповіді на офіційний запит військовопосадовці заявили, що не мають правових підстав надавати таку інформацію. Більше того, у «Скелі» прикрилися темою «національної безпеки», заявивши, що розголошення даних може завдати шкоди державі.
Що саме приховує командування?
Журналісти намагалися з’ясувати долю трьох фігурантів резонансних подій — Олександра Завалова, Максима Череваня та Аркадія Кукшина. Зокрема, редакцію цікавили обставини загибелі мобілізованого Олександра Завалова та поранення Аркадія Кукшина. Проте жодної конкретики щодо внутрішніх службових перевірок чи посад фігурантів отримати не вдалося.
«Зазначені відомості є інформацією з обмеженим доступом, оскільки містять персональні дані, а також можуть містити службову інформацію», — так відрізали в командуванні підрозділу.
Читайте також: Сім’я військового загинула в автотрощі дорогою на фронт
Трагічні епізоди, які неможливо ігнорувати
Нагадаємо, що 20 травня в центрі одного з сіл Кіровоградщини сталася смертельна стрілянина. Олександра Завалова привезли до ЦНАПу під конвоєм для відновлення втраченого паспорта. За даними слідства, коли чоловік спробував утекти через вікно вбиральні, боєць Максим Черевань випустив у нього чотири кулі зі штурмової гвинтівки. Поранення виявилося смертельним.
Ще один випадок стосується Аркадія Кукшина, який зазнав вогнепальних поранень під час втечі з навчального полігону на Сумщині. Патрульні «Скелі» відкрили вогонь, поранивши чоловіка в ногу та руку. Кукшин зміг самостійно вилучити кулю, нелегально перетнув кордон і зараз перебуває в Європі. Наразі ДБР уже розпочало кримінальне провадження за заявою Кукшина щодо перевищення службових повноважень.
Чого очікувати далі?
Раніше колишній інструктор підрозділу заявляв про систематичні побиття мобілізованих, включно з жінками-колишніми ув’язненими, та жахливі методи «полювання» на тих, хто не витримує умов служби. Попри серйозність звинувачень, відповіді на запити про внутрішню ситуацію в «Скелі» залишаються закритими.
А що ви думаєте про таку позицію командування підрозділу? Чи мають бути публічними відповіді на подібні запити? Пишіть свою думку в коментарях та обов’язково поділіться статтею з друзями!
Що ви думаєте про цю новину?
Напишіть свою думку в коментарях під постом у Facebook і слідкуйте за сторінкою, щоб не пропустити наступні новини.
Обговорити у Facebook Ваш коментар допоможе іншим читачам побачити цю новину