Проект декларації, що готується до затвердження, вказує на незворотний шлях України до Північноатлантичного альянсу.
Союзники НАТО сформулювали текст підсумкової декларації Вашингтонського саміту Альянсу, в якому йдеться про незворотності шляху України до членства у Блоці.
Про це пише агентство Reutersжурналісти якого ознайомились із текстом документа
Так, у проекті декларації міститься положення, в якому сказано, що члени НАТО продовжать надавати допомогу Україні на її незворотному шляху до членства в Альянсі.
При цьому у документі, схоже, не буде зазначено конкретних часових рамок приєднання Києва до Блоку. У декларації йдеться, що НАТО зможе надіслати Україні запрошення, коли таке рішення ухвалять союзники та будуть виконані попередні умови.
Очікується, що остаточну декларацію буде затверджено 11 липня, до документу ще можуть бути внесені зміни.
До цього генсек Альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що зараз робляться кроки, які дозволять спростити вступ України до НАТО, “коли настане час”. Чиновник додав, що для ухвалення до Блоку нових членів потрібна згода всіх союзників.
Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив про плани вирішити три ключові питання під час саміту НАТО в американській столиці. Йдеться про постачання ППО та винищувачів, а також про гарантії безпеки від партнерів.