Якість нашого сну напряму залежить від того, що і коли ми їмо ввечері. Надто важка вечеря може не лише викликати дискомфорт, а й позбавити нас повноцінного відпочинку.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна (проєкт Styler) розповіла сомнологиня Дар’я Пилипенко.
Як вечеря впливає на сон
“Харчування впливає напряму, тому що це другий фактор ритму”, – пояснює фахівчиня.
За її словами, мелатонін – гормон, що відповідає за сон – виробляється не лише у мозку, а й у кишківнику та навіть у мітохондріях клітин. Тобто система регуляції сну набагато складніша, ніж здається.
“Смажене, копчене, солоне або дуже солодке на ніч буде перевантажувати нервову систему. Активна робота шлунково-кишкового тракту впливає на мозок. Вони тісно пов’язані – один збуджує інший”, – пояснює Пилипенко.
Що їсти перед сном
Найкраща порада – вечеряти за 3-4 години до сну. Причому перевагу варто віддати легким стравам: запеченим або відвареним овочам, складним вуглеводам або білкам у невеликій кількості.
“Як показують деякі дослідження, якщо з’їсти легкі вуглеводи за чотири години, ми можемо почуватися більш розслаблено”, – додає сомнологиня.
Голод – теж ворог
Не варто засинати на голодний шлунок – це може заважати заснути.
“Завжди важлива, знаєте, така золота середина, як комфортно. З повним шлунком не потрібно, однак на голодний шлунок теж. Тут і від життєдіяльності залежить, – каже фахівчиня.
За словами Пилипенко, найкраще – орієнтуватися на власний графік і ритм життя. Якщо після роботи є змога приготувати щось легке – це значно підвищить якість сну.