Москва готує провокації у Молдові під час майбутніх виборів восени 2024 року, попередили на Заході.
Уряди Канади, Сполучених Штатів та Великобританії виступили із спільною тривожною заявою про плани Москви. Вони стверджують, що путінський режим готує серйозну провокацію у Молдові вже восени 2024 року.
Заява була опубліковано на офіційному сайті канадського уряду 13 червня.
Влада трьох країн стривожена шкідливою активністю Росії в Молдові. Є підстави вважати, що Кремль готує провокації в цій країні під час майбутніх президентських виборів, призначених на жовтень.
“Ми поділяємо сильне занепокоєння президента (Молдови – ред.) Санду з приводу використання Кремлем злочинних угруповань для фінансування політичної діяльності та підриву демократії в Молдові“, – повідомили Канада, Великобританія та США.
Вони уточнили, що росіяни планують влаштувати протести та безладдя у Молдові у тому випадку, якщо до влади не прийде проросійський кандидат.
“Якщо втручання РФ у вибори в Молдові виявиться безуспішним, (…) Москва працюватиме над розпалюванням протестів“, – йдеться у повідомленні.
Представники трьох урядів наголосили, що зараз дуже тісно співпрацюють із владою Молдови для зриву злочинних планів Москви. Також вони натякнули на те, що осіб, які беруть участь у кремлівських спецопераціях у Молдові, будуть притягнуті до відповідальності, зокрема за допомогою санкцій.
“Викриваючи кремлівську змову, ми даємо чітко зрозуміти владі РФ, що ми виступаємо за вільні та чесні вибори і не зазнаємо її втручань.“, – заявили США, Великобританія та Канада. Вони закликали Москву відмовитися від злочинних планів.
Що ви думаєте про цю новину?
Напишіть свою думку в коментарях під постом у Facebook і слідкуйте за сторінкою, щоб не пропустити наступні новини.
Обговорити у Facebook Ваш коментар допоможе іншим читачам побачити цю новину