Не тільки Анна Ярославівна уславила батьківщину у Європі: Київ повертає своє європейське минуле. Подарунок Софії Київській з 12 століття

Не тільки Анна Ярославівна уславила батьківщину у Європі: Київ повертає своє європейське минуле. Подарунок Софії Київській з 12 століття

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася знакова подія: генеральний директор установи Неля Куковальська отримала факсимільну копію унікального документа, що зберігається у Шведському національному архіві, передають Патріоти України з посиланням на «Вечірній Київ».

Йдеться про королівський лист 1135 року, автором якого був данський король Ерік Ерікссон. У грамоті згадується княжна Малфріда Мстиславівна — донька великого князя київського Мстислава Володимировича та онука Володимира Мономаха. Вона стала королевою Норвегії та Данії, увійшовши в європейську династичну історію XII століття.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/ne-tilky-anna-yaroslavivna-uslavyla-batkivschynu-u-evropi-kyiv-povertae-svoe-evropeyske-mynule-podarunok-sofii-kyivskiy-z-12-stolittya/
© Сила Слова

Документ, якому майже 900 років, є одним із найдавніших письмових свідчень зв’язків Русі-України зі Скандинавією. Він засвідчує не лише родинні союзи, а й активну участь Київської держави у політичному, культурному та духовному житті середньовічної Європи. У листі зафіксовано рішення короля Еріка та королеви Малфріди про дарування земель Церкві — типовий, але показовий жест партнерства того часу.

Факсимільна копія стала символом нагадування про глибокі європейські корені України та її давню присутність у спільному культурному просторі Європи. У відповідь шведські колеги отримали книжку доктора історичних наук Надії Нікітенко «Василій ІІ і Софія Київська».

ywAAAAAAQABAAACAUwAOw==

До слова, нещодавно Неля Куковальська та представниці Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» з України побували на аудієнції у Папи Римського Лева XIV. На знак цієї зустрічі Неля Куковальська подарувала Папі фоліант про Софію Київську та факсимільне видання молитовника святого Володимира Великого староукраїнською мовою.

Що ви думаєте про цю новину?

Напишіть свою думку в коментарях під постом у Facebook і слідкуйте за сторінкою, щоб не пропустити наступні новини.

Обговорити цю новину у Facebook Ваш коментар допоможе іншим читачам побачити цю новину

Рейтинг статті
Підпишись на нас у Facebook - новини швидше за всіх Підписатись