Морква, як коренеплід, непередбачувана – ви ніколи не знаєте, який вона має вигляд, поки не викопаєте її. Іноді морква тонка, схожа на нитку або не вражаюча в інших відношеннях.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/chomu-morkva-tonka-i-dovha-holovni-prychyny-ta-porady-yak-tse-vypravyty/
© Сила Слова

Лорен Ландерс розповіла, як покращити врожай.

Чому морква довга і тонка

Розмір коренеплоду варіюється від дрібних міні-морквин у 2 дюйми або 5 сантиметрів до великої моркви для зберігання, що досягає 12 дюймів або 30 см. Незалежно від сорту, морква зазвичай має бути близько 1,9 см у діаметрі, коли ви її збираєте.

Якщо коренеплоди моркви тонші за стандартні, то найімовірніше це через:

  • занадто ранній збір врожаю;
  • температурний стрес;
  • неправильний полив;
  • бідний ґрунт;
  • занадто густий посів.

Як виростити найкращий урожай моркви

Садіть у правильний час. Найкраще садити її навесні, щойно ґрунт стане придатним для роботи, або наприкінці літа, щоб зібрати врожай восени. Морква найкраще росте за температури 13-24°С, і навесні її можна висаджувати кожні два-три тижні.

Забезпечте багато сонця. Порівняно з більшістю інших культур, морква відносно гнучко ставиться до потреб в освітленні і росте як на повному, так і на частковому сонці. Їй необхідно не менше 6 годин прямого сонця на день (6-8 годин – ідеальний варіант).

Збагачуйте ґрунт. Морква найкраще росте в багатому, пухкому і добре дренованому ґрунті з невеликою кількістю піску і злегка кислим pH. Внесення компосту перед посадкою насіння допоможе моркві краще рости і давати більші коренеплоди. Якщо ви маєте справу з кам’янистим, щільним або важким глинистим ґрунтом, розпушіть його та внесіть компост на глибину 12 дюймів або вирощуйте моркву в піднятих грядках чи горщиках глибиною 12 дюймів, заповнених багатим, пухким ґрунтом або горщиковою сумішшю.

Дотримуйтесь правил розсаджування. Садіть насіння моркви на глибину 0,6 см рядами на відстані 30-45 см одне від одного. Коли морква проросте і її верхівки досягнуть висоти 2,5-5 см, прорідіть ножицями найслабкіші паростки так, щоб рослини, які залишилися, перебували на відстані 7,5 см одна від одної.

Удобрюйте правильно. Внесення в ґрунт компосту перед посадкою моркви допоможе стимулювати ріст ваших рослин. Але морква зазвичай росте більше і краще, якщо її регулярно удобрюють, починаючи приблизно через два-три тижні після того, як верхівки моркви з’являться з ґрунту. Під час підживлення використовуйте збалансоване або низькоазотне добриво.

Добре поливайте. Для гарного росту моркви потрібно близько 2,5 см води на тиждень. Найкраще поливати моркву за допомогою систем крапельного зрошення і шлангів. Додавання мульчі, наприклад соломи, навколо рослин ізолює ґрунт від тепла і випарів.

Видаляйте бур’яни. Бур’яни можуть конкурувати з морквою за простір, поживні речовини і вологу та спричиняти витончення коренів.

Вчасно збирайте врожай. Моркву прибирають приблизно через 50-75 днів після посадки. Загалом, моркву слід прибирати, коли верхівки коренеплодів або “плічка” досягнуть діаметра близько 1,9 см.

Якщо ви зірвали пробну моркву, а вона виявилася тоншою, ніж вам би хотілося, то це може бути ознакою того, що ваша морква ще не готова до збирання і їй потрібно ще трохи часу.