Чи може квартирант відсудити житло у власника
Багато сімей не в змозі купити собі житло в одну хвилину і змушені роками орендувати житло, поки збирають гроші на покупку власної квартири. У такому випадку багато хто задається питанням, а чи не можуть орендарі претендувати на їхнє майно на підставі того, що проживають там уже з пів десятиліття? Про це розповідає адвокат на Ютюбі Каналі.
В першу чергу необхідно пам'ятати, що якщо ваше майно оформлене на вас належним чином, наприклад, якщо це квартира, то вона повинна бути приватизована. Таким чином, жоден квартирант, хоч би скільки років проживав, не може відсудити у вас це майно.
Адвокат радить підписувати договори оренди, де потрібно прописувати умови проживання, обов'язки, відповідальність, певні строки, штрафні санкції.
Це необхідно для того, щоб власник міг впливати на свого квартиранта, якщо почнуться якісь натяки на бажання відсудити у власника квартиру.
Перед тим як здати квартиру в оренду власнику варто максимально багато інформації дізнатися про орендаря. Насамперед розпитайте його про рід занять і чи регулярний у нього заробіток, щоб переконатися, що з платоспроможністю не буде проблем.
Перевірте документи орендаря, дізнайтеся, хто саме житиме з ним у цій квартирі. Обов'язково обговоріть, що заборонено робити в житло, яке здаєте в оренду – наприклад, не курити на кухні та не прибивати картини на стіни.
Порадьтеся з рієлтором і обов'язково укладайте договір з орендарем, щоб уникнути проблем у майбутньому. Попросіть сусідів, щоб вони вам повідомляли про ситуації, які здаються підозрілими.
Нещодавно ми розповідали, що в Україні розробляється програма соцоренди житла із правом викупу.
Також “Стіна” повідомляла, як власнику перервати договір оренди паю.
Ще ми писали, що ТЦК залишать ухилянтів без квартир, машин та іншого.