Заблокувати Telegram та TikTok: Тарас Чмут розповів, як вирішити всі проблеми з мобілізацією

Україна

Будь-які спроби посилити мобілізацію можуть бути зірвані через потужний опір в інтернеті, де Telegram та TikTok відіграють першорядну роль

В умовах повномасштабної війни Україна стикається не лише з військовими викликами, а й із потужним інформаційним протистоянням. Експерти все частіше говорять про те, що гібридна війна включає не лише озброєну агресію, а й активний вплив на свідомість громадян через соціальні мережі.

Особливу тривогу викликає популярність таких платформ, як Telegram та TikTok, які стали потужними каналами розповсюдження як правдивої, так і маніпулятивної інформації.

Докладніше про те, що Тарас Чмут розповів, як вирішити всі проблеми з мобілізацією, повідомляє “Стіна” з посиланням на Telegram-канал “Україна Online: Новини”.

На думку військового експерта та голови благодійного фонду допомоги армії “Повернися живим” Тараса Чмута, Україна програє інформаційну війну саме через відсутність чіткої державної стратегії у медіапросторі.

Він зазначив, що на сьогодні Telegram і TikTok стають інструментами впливу не лише для українців, а й для проросійських агентів. У зв’язку з цим він виступає за радикальні заходи – обмеження доступу до цих платформ.

“Поки ми не закриємо TikTok, поки ми не закриємо Telegram, поки ми не почнемо щось робити з відверто проросійськими блогерами та іншими псевдолідерами думок, на жаль, буде важко. Тому що втрачено багато часу, багато років. І правдою перебити брехню важко. Але це можливо”, – вважає Чмут.

Він наголошує, що держава прогаяла багато часу, і тепер справлятися з наслідками інформаційної агресії складно.

Особливо це впливає на процеси мобілізації, оскільки велика кількість фейків, чуток та панічних настроїв підриває довіру громадян до державних інституцій та військових структур.

Однією з основних проблем є те, що в Telegram і TikTok активно поширюються ролики з недостовірною інформацією про мобілізацію, дії ТЦК, випадки затримання чоловіків, а також повідомлення про нібито масові відмови від повісток.

Подібні вкидання провокують паніку, викликають агресію та посилюють негативне ставлення до заклику. Особливо це є небезпечним серед молоді, яка черпає інформацію саме з цих ресурсів.

На думку аналітиків, державі потрібно або налагодити системну роботу з контентом у Telegram та TikTok, або йти на непопулярні кроки та вводити обмеження.

Сьогодні найважливішим викликом є ​​формування інформаційного імунітету у громадян.

Рейтинг статті