Як змусити Росію виплатити Україні репарації: у Європі знайшли спосіб

Різне

Відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії стане одним із найдорожчих проєктів у сучасній історії – за попередніми оцінками, йдеться про 400 мільярдів фунтів стерлінгів. Про це пише відомий експерт зі Східної Європи Марк Галеотті у статті для The Sunday Times.

За його словами, частину цих грошей можуть взяти з російських державних активів, заморожених за кордоном після початку війни. Сума, яка розглядається для вилучення, вражає – близько 225 мільярдів фунтів. Цей крок обговорюється в рамках мирної угоди, яку активно просуває президент США Дональд Трамп.

Як повідомив європейський дипломат на умовах анонімності, Москва публічно буде “плюватися і кричати”, але в реальності їй доведеться проковтнути цю пігулку. По суті, це буде форма репарацій: гроші, які Росія і так ніколи б не отримала назад.

Але відновлення – це не тільки гроші. Галеотті підкреслює, що довгострокове майбутнє України безпосередньо залежить від того, наскільки успішною і стійкою вона стане після війни. Повернути окуповані території та остаточно дискредитувати путінський режим можна буде тільки за рахунок побудови сильної, процвітаючої держави.

Небезпека нової російської агресії залишиться, визнає експерт. Однак Київ готується прийняти стратегію, яку на практиці застосовує Тайвань. Її суть – стати настільки “колючим”, щоб будь-який ворог десять разів подумав, перш ніж почати новий напад. “Стратегія їжака” має стати важливою частиною української безпеки на довгі роки вперед.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні круглого столу у Світовому банку заявив, що всіх заморожених активів РФ ($300 млрд) не вистачить для відновлення зруйнованого в Україні. Він запропонував знайти нові можливості фінансування: ввести експортний податок на російську сировину.

Рейтинг статті