Варю домашній холодець за улюбленим рецептом! Дуже легко готується цей смачний і прозорий холодець, виходить насиченим, міцним, добре застиглим!
Інгредієнти:
- яловичини 1,6 кг (бажано на кісточці, з хрящиками і з великою кількістю жилок)
- свинини 1,7 кг (рульки, ніжки)
- свійської птиці 1,8 кг (півень + тельбух) (може бути курка, півень, індичка, качка, гусак або тельбухи від цієї птиці)
- цибулини 2 шт. (в лушпинні)
- моркви 2 шт.
- 4,5-5 л води
- 1,5-2 ст. л. солі
- 15 горошин духмяного перцю
- 15 горошин чорного перцю
- 4-5 лаврових листків
Приготування:
Свинячі рульки та ніжку мию, чищу, надрізаю на кілька частин. Нарізаю яловичину більшими шматочками. Півень разом із тельбухом розділяю на 4 частини, вирізаю на залозу, залишаю шийку, гребінь, лапки, які так само, як і птаха цілком обпалюю, знімаю з них верхню шкірку та зрізаю кігті. Сюди ж додаю шлунок і сердечко.
Беру каструлю не менше 9-10 літрів, кладу м’ясо, заливаю холодною водою, щоб м’ясо повністю покрилося. Доводжу до кипіння до появи активної піни, знімаю з вогню і повністю зливаю першу воду. Добре знову промиваю водою м’ясо, мию каструлю, знову кладу м’ясо в каструлю і заливаю чистою водою. Цей прийом зробить для бульйону абсолютну прозорість. Вмикаю вогонь, доводжу бульйон до кипіння і, коли утворюється піна, відразу ж її знімаю ложкою.
Варю на мінімальному вогні 5-8, а то й 10 годин. Іноді варіння холодцю залишаю на всю ніч, а вранці відокремлюю м’ясо від кісток і розливаю бульйон.
Коли у бульйоні починається утворення накипу, додаю сіль, але не всю, щоб не пересолити. Також додаю суміш чорного і запашного перцю, лаврові листочки та овочі: цибулю в лушпинні і моркву. Після 1,5-2-х годинного кипіння, забираю цибулю і моркву, але при цьому м’ясо залишаю варитися.
Потім верхні шматки м’яса перевертаю на інший бік, продовжую варити на такому ж мінімальному вогні, каструлю кришкою не накриваю.
Через 6 годин варіння, вимикаю вогонь і перекладаю м’ясо в плоский посуд, щоб воно охолонуло. Тоді м’ясо ретельно перебираю, не пропускаю жодної кісточки.
Проціджую бульйон через сито або марлю, пробую на смак і за потреби додаю сіль. Солю холодець трохи міцніше, ніж звичайні бульйони, інакше після застигання, він може здатися несмачним, ненасиченим.
Викладаю абсолютно усе м’ясо в одну посудину і добре перемішую, щоб усі види м’яса об’єдналися. За бажанням в холодець можна додати часник, його можна додати спочатку в гарячий бульйон, дати добре настоятися, а потім процідити. Я додаю часник у м’ясо, натираю на дрібній тертці або видавлюю через прес. Також сиплю чорний мелений перець і перемішую.
Викладаю готове м’ясо у форми для холодцю, заливаю бульйоном. Залишаю на столі, поки вони не охолонуть до кімнатної температури, а потім кладу в холодильник мінімум на 5-6 годин. Повністю застиглий холодець накриваю кришками або затягую харчовою плівкою.
Тепер я буду прикрашати холодець, але готовий холодець можна нічим не прикрашати, за вашим бажанням!
Вирізаю з тієї самої відвареної моркви різні візерунки. Також прикрасити можна шматочками відварених яєць, шматочками лимона, ягодами брусниці, листочками петрушки, тонко нарізаними солоними огірочками, зеленим горошком і кільцями маслин або оливок. Смачного!