Україна та РФ активно обговорювали угоду щодо судноплавства в Чорному морі: Reuters повідомляє деталі

Україна та РФ активно обговорювали угоду щодо судноплавства в Чорному морі: Reuters повідомляє деталі

Два місяці Україна, Туреччина та РФ вели переговори щодо безпеки судноплавства у Чорному морі.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/ukraina-ta-rf-aktyvno-obhovoryuvaly-uhodu-schodo-sudnoplavstva-v-chornomu-mori-reuters-povidomlyae-detali/
© Сила Слова

Два місяці Україна, Туреччина та РФ вели переговори щодо безпеки судноплавства у Чорному морі – нібито результати переговорів мали стати відомими ще наприкінці березня. Угоду мав озвучити президент Туреччини 30 березня.

Про це пишуть журналісти агентства. Reuters з посиланням на чотири джерела.

Джерело також повідомляє, що в останній момент Київ вийшов з переговорного процесу. Причина такої поведінки поки що залишається загадкою.

Згідно з проектом угоди, Київ та Москва зобов’язувалися надати гарантії безпеки всім торговим кораблям, які будуть перебувати в акваторії Чорного моря. Такі кораблі не можна було атакувати або захоплювати, якщо вони будуть порожніми або перевозитимуть невійськовий товар.

Текст угоди не поширювався на всі військові кораблі та цивільні, які можуть перевозити зброю.

Чорне море відіграє важливу роль у транспортуванні зерна, нафти та добрив.

З 2022 РФ взяла під свій контроль судноплавство в Чорному морі. Влітку 2022 року Туреччина та ООН змогли створити “зерновий коридор”, проте за рік РФ вийшла з цього договору.
Відразу після цього Україна знищила половину російського флоту та поховала всі мрії Путіна на перевагу в акваторії Чорного моря.

Поки Анкара виступала за укладання нового договору за участю РФ, Київ знайшов обхідний шлях через Дунай.

Тим часом, на час проведення Олімпіади Макрон хоче домогтися встановлення перемир’я на лінії фронту.

А у Вашингтоні незадоволені діями Києва, який не припинив атаки безпілотників на НПЗ РФ.

Рейтинг статті