Угода Трампа могла врятувати Росію, але Путін сказав «ні», – The Guardian

Угода Трампа могла врятувати Росію, але Путін сказав «ні», – The Guardian Різне

Російська економіка переживає найжорстокішу кризу, яка повністю пов’язана із затяжною війною проти України. Усередині країни зростає інфляція, стрімко зростає бюджетний дефіцит, а доходи від нафти і газу впали майже на третину. Влада підняла ключову ставку до 16%, і тепер люди переплачують буквально за все — від стратегічних товарів до звичайних продуктів. Про це пише колумніст і помічник редактора The Guardian Саймон Тісдалл.

Але проблеми для Кремля не обмежуються економікою. На міжнародній арені Росія втрачає вплив: Сирія і Венесуела більше не вважають Москву надійним партнером. Іран сам став мішенню атак США та Ізраїлю і не може надати Путіну колишню підтримку. А відносини з Китаєм перетворюються на залежність — Кремль все частіше приймає правила, які диктують йому в Пекіні.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/uhoda-trampa-mohla-vryatuvaty-rosiyu-ale-putin-skazav-ni-the-guardian/
© Сила Слова

Військові успіхи, які мали врятувати престиж Москви, виявилися мінімальними. Росія так і не змогла взяти Київ, незважаючи на раптове вторгнення і величезні ресурси. За оцінками, понад мільйон російських військових було ліквідовано або стало інвалідами. Навіть ті території, які Путін уже називав «приєднаними», продовжують активно утримуватися українською армією.

Паралельно зростає соціальна криза. У Кремля не вистачає грошей, і влада змушена скорочувати виплати солдатам і ветеранам, що викликає нове невдоволення. Демографічний спад тільки прискорюється: молоді чоловіки або гинуть на фронті, або тікають з країни. Експерти попереджають: після війни Росія зіткнеться з глибокою соціальною катастрофою, до якої вона абсолютно не готова.

І на цьому тлі Путін відмовляється навіть розглядати пропозиції Вашингтона, хоча президент США Дональд Трамп пропонував йому вкрай вигідні умови для припинення війни. Але глава Кремля продовжує переслідувати ідею «великої перемоги», яка стає все більш недосяжною.

У статті Тісдалл наводить пряму мову: «Путін систематично руйнує свою країну. Його вибір — це економічна, фінансова, геополітична і гуманітарна катастрофа для Росії, яка поглиблюється з кожним днем. Трамп… з власних незрозумілих причин запропонував йому рятувальне коло… Путін, який страждає від неоімперських фантазій, сказав «ні». Він вважає, що зможе домогтися всього і навіть більше, продовжуючи боротьбу. Він переконав Трампа в тому, що перемога Росії неминуча… Але є жорсткі факти. Минуло майже чотири роки, а він все ще застряг у багнюці та льоду Донбасу. А вдома все розвалюється».

За словами автора, Росія котиться до соціального вибуху. Злидні регіонів зростають, тоді як кремлівська еліта багатіє на війні. Це стає справжньою пороховою бочкою. Жодні обмеження прав і свобод не рятують ситуацію — навпаки, ще більше розлючують людей.

Для України, незважаючи на величезну ціну, ситуація стала шансом показати силу оборони. ЗСУ утримують ключові позиції і продовжують наносити удари по стратегічних російських об’єктах, включаючи нафтові і газові потужності, що ще сильніше тисне на економіку Росії. На думку Тісдалла, світові держави повинні нарощувати підтримку України — зброєю, фінансами та посиленими санкціями.

І наприкінці він робить висновок, який давно напрошувався: перемога України — це благо не тільки для України, але й для самої Росії. Правління Путіна веде країну до катастрофи, і його спроби затягнути війну стають загрозою вже не для Кремля, а для майбутнього всієї РФ.

«Втручання Трампа затягує війну. Йому слід припинити, перш ніж він завдасть ще більшої шкоди. А Європа і НАТО повинні втрутитися, надавши Україні більше зброї, репараційні кредити за рахунок конфіскованих російських активів, посилити санкційний тиск, жорсткіше реагувати на саботаж і кібератаки, а також проявити більшу рішучість, щоб покласти край епосі терору Путіна», — підсумував Тісдалл.

Рейтинг статті