Тарифи Трампа спричинили шок у китайській системі: Пекін готується до торгової війни – WSJ

Блоги

Надії Середнього Королівства встановити діалог з Вашингтоном розвалилися після нових тарифів США на китайський імпорт.

Після другого приїзду Дональда Трампа на президентську посаду США в США, Китай був оптимістичним і намагався уважно діяти з надією встановити діалог з американською стороною і прийти до угоди, але обов’язки, запроваджені власником Білого дому, змінили настрій у Пекіні.

Він пише про це WSJ.

Надії на діалог випаровуються

Однак у наступні тижні китайські чиновники, намагаючись налагодити контакт з новою адміністрацією, натрапили на закриті двері. У лютому міністр закордонних справ Китаю Ван намагався зустрітися з радником президента США з питань національної безпеки Майклом Вальсом, але не досяг успіху.

За словами Пекінських радників, останнє збільшення обов’язків спричинило шок у китайській системі та порушив це питання, Китай здатний ефективно вести переговори з Трампом зменшити тиск на його економіку та запобігти подальшому погіршенню відносин з Вашингтоном.

Через останні кроки Трампа для введення обов’язків Китай експортує до Сполучених Штатів, зменшиться більш ніж удвічі. Замість сподівань на діалог Пекін готується до серйозної торговельної війни.

Мета обов’язків Трампа

Багато аналітиків вважають, що тарифна політика Трампа може призвести до серйозних наслідків для глобальної торгівлі, але президент США та його адміністрація продовжують залишатися власними, стверджуючи, що обов’язки в довгостроковій перспективі принесуть користь Америці.

Редактор Білд Філіп Фабіан та Еліас Седлмейр Хайд Три голи політика американського лідера.

Іноземні компанії відкриють виробництво в США. Власник Білого дому сподівається підтримати ослаблену американську промисловість та створити нові робочі місця. Однак, як зазначає експерт з питань зовнішньої торгівлі Саміри Султана з Економічного інституту Кюлна, цей план виглядає малоймовірним. Причина -нестабільність у митній політиці США, оскільки Трамп занадто часто змінює свої рішення, а інвестори віддають перевагу чітким та стабільним довгостроковим перспективам.

Обов’язки наповнить казначейство США іноземними грошима. Однією з цілей Трампа є поповнення бюджету США через обов’язки. Однак, як підкреслює Саміра Султан, ця мета суперечить першому, тому що якщо іноземні компанії відкриють виробництво в Сполучених Штатах, то буде менше квитанцій від обов’язків або взагалі не буде.

Інші країни припинять “розірвати” США. Трамп обурений негативним торговим балансом з ряду країн, стверджуючи, що США імпортують більше товарів, ніж експорту, і це сприймається як “пограбування”. Однак економісти вважають, що негативний баланс торгівлі – це не щось погане. Сполучені Штати купують більше, ніж продають, оскільки вони мають кошти на це, що не обов’язково вказує на проблеми в економіці.

Рейтинг статті