Наживалися на проблемах бійців: на Одещині викрили цинічну схему вимагання

Наживалися на проблемах бійців: на Одещині викрили цинічну схему вимагання

📌 Коротко про головне:

  • Зловмисники вимагали 8,5 тисяч доларів за допомогу у поверненні на службу після СЗЧ.
  • Затримані погрожували бійцям відправленням на фронт у разі відмови платити хабар.
  • Підозрюваним загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На Одещині затримали військового та іноземця, які вимагали у бійців по 8,5 тисяч доларів. За ці гроші вони обіцяли допомогти повернутися на службу тим, хто самовільно залишив частину (СЗЧ).

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/szch-odeshchyna-koruptsiya/
© Сила Слова

Слідство встановило, що за гроші спільники обіцяли домовитися з керівництвом частини, щоб військовим дозволили служити далі й забули про СЗЧ. Якщо ж бійці відмовлялися платити, їм погрожували відправленням на фронт або кримінальною справою.

«19 червня 2026 року працівники ДБР затримали обох спільників одразу після одержання чергової частини обумовленої суми», — зазначили у ДБР.

Наразі затриманим повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (частина 2 статті 28, частина 3 статті 369-2 КК України).

На Одещині викрили схему вимагання грошей у військових / © Державне бюро розслідувань

Суд залишив підозрюваних під вартою, але вони можуть вийти, якщо внесуть заставу — 3,3 мільйона гривень. Якщо їхню провину доведуть, їм загрожує від 3 до 8 років тюрми з конфіскацією майна. Справою займається Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

На Одещині викрили схему вимагання грошей у військових / © Державне бюро розслідувань

На Одещині викрили схему вимагання грошей у військових / © Державне бюро розслідувань

На Одещині викрили схему вимагання грошей у військових / © Державне бюро розслідувань

Рейтинг статті