Стало відомо, скільки заробляють українські чиновники, – Мінфін оприлюднив дані про їхні зарплати

Блоги

Мінфін України оприлюднив дані щодо зарплат у державних органах за вересень 2024 року, а Бюджетний комітет ВР підтримав збільшення виплат прокурорам.

Міністерство фінансів Україна подала нові дані про середній рівень зарплат у державних установах за 2024 рік. Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

За даними Мінфіну, найбільш високу середню зарплату у вересні 2024 року отримали співробітники Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 288,4 тисячі грн.

На другому місці розташувалося Нацагентство з питань запобігання корупції із зарплатою 254,2 тисячі гривень.

У топ-5 також входячит Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (236,4 тисячі грн), Міністерство культури та стратегічних комунікацій (215,1 тисячі грн) та Рахункова палата (205 тисяч грн).

Порівняно з попередніми місяцями зарплати керівників державних установ у вересні значно збільшились. Так, у серпні найвища середня зарплата була на рівні 227,8 тисяч гривень у Національному агентстві з питань державної служби.

Бюджетний комітет Верховної Ради підтримав пропозиція збільшити фінансування на прокурорську діяльність до 13,36 мільярда гривень у 2025 році, що зумовлено подальшим підвищенням зарплат прокурорів.

Цікаво, що серед прокурорів та регіональних представників зарплати варіюються та іноді перевищують виплати Генерального прокурора.

Колишній Генпрокурор Костін задекларував дохід у 1 544 880 гривень на рік, що становить приблизно 128 000 гривень на місяць. Його заступник Вербицький заробив минулого року 1 592 073 гривні, або 132 000 гривень на місяць. Найбільш високу зарплату серед прокурорів отримав Ігор Юшинзаступник прокурора Чернігівської області, з річним доходом 1 743 712 гривень, що відповідає 145 000 гривень на місяць. Крім того, він щомісяця отримував 21 тисячу гривень пенсії.

В умовах економічних викликів та зростання витрат на життя такі дані про зарплати у держструктурах продовжують викликати широкий суспільний резонанс та питання про справедливість розподілу бюджетних коштів.

Також нагадаємо, що до державного бюджету України надійшло понад 15 мільярдів гривень завдяки успішному аукціону з розміщення внутрішніх облігацій державної позики

Рейтинг статті