Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram 24 травня. Учора відбувся перший етап обміну. Завтра, 25 травня, очікується третій раунд.
Серед повернених сьогодні — військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та нацгвардійці. За два дні цього обміну додому повернули 697 людей, серед яких є військовополонені та цивільні заручники.
У межах обміну повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, СБС, Військово-Морських Сил, Сил ТрО, а також Державної прикордонної служби та Нацгвардії.
З окремих підрозділів та військових частин полонених вдалося визволити вперше, уточнили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що наймолодшому звільненому — 25 років, найстаршому — 61 рік. Є низка чоловіків із хворобами та пораненнями.
Своєю чергою, Міністерство оборони РФ повідомило, що Москва отримала 307 російських військовослужбовців. Нині вони знаходяться на території Білорусі.
23 травня відбувся перший етап обміну в межах формату “1000 на 1000”. За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Україна повернула додому 270 військовополонених та 120 цивільних заручників — три жінки та 387 чоловіків.
Що відомо про обмін формату “1000 на 1000”
Обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 ухвалили під час переговорів представників України та Росії у Стамбулі 16 травня. Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Україна узгоджує покроковий план реалізації обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”.
До роботи залучені всі ключові інституції: Міноборони, Головне управління розвідки Міноборони, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС, Офіс омбудсмена. Коли відбудеться обмін — невідомо. Представники від України на переговорах повідомляли, що обмін може відбутись “найближчим часом”. Керівник ГУР Кирило Буданов 17 травня заявив, що цей обмін може відбутися на наступному тижні.