Перед Різдвом християни дотримуються тривалого посту. Коли він почнеться і що заборонено – читайте у матеріалі Realist.online.
Коли Різдвяний піст у 2021 році
Різдвяний піст – найтриваліший у році, він триває 40 днів. Дата Різдвяного посту у православ'ї фіксована: з 28 листопада до 6 січня. Католики та деякі протестанти святкують Різдво 25 грудня, а посту дотримуються з 15 листопада по 24 грудня.
Що заборонено у Різдвяний пост
Сенс Різдвяного посту полягає не лише у утриманні від певної їжі, а й у духовному очищенні, самодисципліні та наближенні до Бога. Під час посту віруючим рекомендується:
- утриматися від інтимної близькості;
- не сваритися і не лихословити;
- пробачити образи;
- віддати борги;
- молитися;
- відмовитись від азартних ігор та шкідливих звичок.
Що не можна їсти у Різдвяний піст
Різдвяний піст не дуже суворий. Більшість днів віруючим можна вживати рибу, морепродукти та їжу з олією.
З 28 листопада по 19 грудня включно по понеділках дозволено гарячу їжу без олії, по вівторках, четвергах, суботах та неділях – рибу. По середах і п'ятницях варто дотримуватися сухоїдіння – дозволено хліб, вода, сіль, сирі фрукти та овочі, сухофрукти, горіхи, мед.
З 20 грудня по 1 січня – заборонена риба у вівторки та четверги. З 2 по 6 січня по понеділках, середах та п'ятницях дотримуються сухоїдіння, по вівторках та четвергах можна їсти гарячу їжу без олії, по суботах та неділях – гарячу їжу з олією.
Можна їсти в піст:
- будь-які овочі та фрукти,
- каші,
- бобові,
- гриби.
Не можна їсти в піст:
- м'ясо,
- яйця,
- молочні продукти, у тому числі сир;
- вершкове масло.
Лікарі радять готуватися до посту, не обмежувати себе різко у харчуванні. Хворим, людям похилого віку, вагітним і тим, хто годує, дозволено не дотримуватися обмежень у їжі.