В Україні вдвічі зросте мінімальна зарплата будівельників. У Бородянці підписали нову Галузеву угоду між Профспілкою працівників будівництва та Міністерством розвитку громад і територій. Віцепрем’єр Олексій Кулеба повідомив, що це рішення сприятиме покращенню умов праці у галузі.
Документ, що діятиме у 2025–2027 роках, є обов’язковим для підприємств, установ і організацій у сфері будівництва та виробництва будматеріалів. На його основі мають бути укладені або оновлені колективні договори. Згідно з угодою, мінімальна тарифна ставка для працівників становить 401% прожиткового мінімуму, тобто 12 142 гривні, порівняно з попереднім рівнем у 231% (6995 гривень).
Угода також регулює питання безпеки праці, кваліфікаційних вимог, організації виробництва, правового захисту працівників, легалізації зайнятості, професійного навчання та контролю за виконанням договірних зобов’язань. У розробці документа брали участь представники міністерства, профспілок, підрядників, виробників будматеріалів, галузевих об’єднань, експерти та науковці.
«Будівельна галузь сьогодні є однією з ключових у процесі відновлення. Вона визначає темпи, масштаби і якість робіт, які відбуваються по всій країні. І сьогодні важливо закладати не лише інфраструктурну основу, а й справедливі правила для тих, хто працює на майданчиках», – зазначив Кулеба. Він підкреслив символічність підписання угоди в Бородянці, яка стала прикладом незламності та відбудови.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів у проєкті Бюджетної декларації на 2026–2028 роки прогнозує поступове зростання середньої зарплати вчителя. За три роки вона має досягти 20 тисяч гривень.