Навала комах дісталася до Києва: як відрізнити сарану від великого коника

Навала комах дісталася до Києва: як відрізнити сарану від великого коника Різне

В Україні справжня навала сарани. Спершу єгипетську сарану помітили у липні у Запорізькій області. Її рої поширились з території колишнього Каховського водосховища. Сарана небезпечна, адже вона може спричинити втрати від 20% до 100% врожаю.

Вікіпедія пише, що шкідник охопив близько 2991,6 гектарів Запорізької області. Після цього вони перемістились у Дніпропетровську область. Також їх помітили на окремих територіях Херсонської, Одеської, Вінницької областей.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/navala-komah-distalasya-do-kyeva-yak-vidriznyty-saranu-vid-velykoho-konyka/
© Сила Слова

У Мережі вже з’явились відео, на яких помітно, що зграї сарани вже долетіли до Києва.

Дивіться відео з сараною біля Києва:

Однак ні для кого не секрет, що сарана дуже схожа на коників. Главредрозповідає про те, як відрізнити сарану від звичайного коника.

Сарана

Найнебезпечнішим видом в Україні є сарана перелітна. Вона здатна збиратись у зграї та активно розмножується у плавнях Дунаю, Дністра та Дніпра. Загалом в Україні нараховують до 20 видів сарани.

Сарана масово знищує посіви сільськогосподарських культур на великих площах. Розміри цих комах від 2 до 10 см завдовжки. Лише за добу рій комах в один квадратний кілометр може знищити весь посів у короткі терміни. Втрати врожаю можуть бути 25-100%. При цьому розмір такого рою може складати 150-300 км.

Сара відкладає яйця у ґрунт. У Сарани є короткі антени-вусики, довге тіло та велика голова.

Навала комах дісталася до Києва: як відрізнити сарану від великого коника
Як відрізнити коника від сарани / Інфографіка: Главред

Коники справжні

Вони поширені на всіх континентах, крім Антарктиди. Найчастіше вони проживають на луках, степах, пустелях, у чагарниках, узліссях та галявинах.

Коники мають зеленувате забарвлення. Їх тіло завдовжки до 10 см. Вони мають відособлену голову, стислу з боків. Вусики у них тонкі та довші за тіло.

Більшість коників харчуються рослинами, але деякі можуть бути хижаками, які полюють вночі. Коники шкодять виноградникам, соснам, тютюновим плантаціям, плодовим, пшениці, ячменю та овесу.

Коники відкладають яйця у молоді пагони дерев. Це призводить до усихання пагонів.

Рейтинг статті