Президент Володимир Зеленський запропонував кандидатуру Юлії Свириденко на посаду нового прем’єр-міністра України. Якщо Верховна Рада підтримає кандидатуру Свириденко, вона стане першою жінкою на посаді прем’єр-міністра України з 2010 року.
Главред з’ясував, що відомо про Юлію Свириденко.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/kytay-milyony-i-perehovory-z-ssha-scho-vidomo-pro-mozhlyvu-prem-erku-yuliyu-svyrydenko/
© Сила Слова
Освіта
Юлія Свириденко народилася 25 грудня 1985 року в Чернігові.
У 2008 році вона здобула освіту у Київському національному торговельно-економічному університеті за спеціальністю “Менеджмент антимонопольної діяльності”.
У 2009 р. Свириденко пройшла повний курс бухгалтерського обліку у Київській школі ринкової економіки.
Закінчила курси при Фонді держмайна з оцінки нерухомості та оцінки бізнесу, цінних паперів, нематеріальних активів та інтелектуальної власності (2009, 2011).
Також навчалася за міжнародними програмами в Німеччині та Швеції (2016, 2017).
Робота у приватному секторі
Свій професійний шлях вона розпочала у 2008 році в приватному секторі з посади економістки з фінансів у спільному українсько‑андоррійському підприємстві АТ “АМП” у Києві.
У студентські роки вона представляла Чернігів у китайському місті Усі, залучаючи інвестиції і сприяючи створенню компанії “Еко‑Втор”, що збудувала завод у Чернігові завдяки китайським інвестиціям — для спілкування з інвесторами вона навіть вивчила китайську мову.
Після державної служби в Чернігівській ОДА у 2019 році повернулася в приватний бізнес як директорка ТОВ “Сідко Україна”, компанії, яка виробляє корми для диких птахів та переробляє органічну продукцію.
Державні посади
Юлія Свириденко у 2015 році почала працювати на державних посадах. Тоді вона приєдналася до команди Чернігівської обласної державної адміністрації, де швидко піднялася кар’єрними сходами — від начальниці департаменту економічного розвитку до першої заступниці голови ОДА.
У 2018 році певний час виконувала обов’язки голови ОДА.
У 2019 році Свириденко стала заступницею міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а з липня 2020 року — першою заступницею міністра.
22 грудня 2020 року Юлія Свириденко була призначена заступницею керівника Офісу Президента України. На цій посаді вона відповідала за координацію економічної політики, взаємодію з урядом, а також за стратегічні напрямки розвитку. Її вважають однією з головних фігур, яка формувала економічний блок при президенті.
У листопаді 2021 року рішенням Верховної Ради вона перейшла на посаду першого віцепрем’єр-міністра та міністра економіки України.
Вона також координувала міжнародні перемовини про створення фонду відбудови, залучення фінансової допомоги від США та ЄС, активну співпрацю з ЄБРР і Світовим банком.
За час роботи в уряді вона стала одним із головних економічних переговірників держави — зокрема, вела перемовини зі США щодо створення Інвестиційного фонду для відбудови України. Також виступала за підтримку вітчизняного бізнесу, розширення держзамовлення на технічні спеціальності та розвиток індустріальних парків.
Юлію Свириденко називають технократкою з чітким баченням економічних реформ.
Доходи
У своїй електронній декларації за 2024 рік Юлія Свириденко задекларувала сукупний дохід у розмірі 4 млн 441 тис. 343 грн, передає Інтерфакс.
Основну частину доходів становили: заробітна плата — 1 205 771 грн, гонорари та інші виплати за цивільно-правовими договорами від Київської школи економіки — 3 102 506 грн, дохід від оренди майна — 133 тис. грн і банківські відсотки — 66 грн. Також вона задекларувала 377,5 тис. грн на рахунках у банках та $4 тис. готівкою.
У власності Свириденко — квартира в Києві площею 33,5 кв. м, ще дві квартири в Чернігові (74,3 кв. м та 25% від квартири площею 87,5 кв. м), земельна ділянка площею 1 496 кв. м у Чернігівській області. Крім того, вона орендує квартиру (119,8 кв. м) і машиномісце (23 кв. м) у столиці.
Також у декларації зазначено, що вона користується автомобілем BMW X3 2016 року випуску на підставі довіреності.
Родина
Чоловік Юлії Свириденко — Сергій Ігорович Дерлеменко. Він очолює компанії “ДКС-Групп” і “ДІТЕЛ”, що працюють у сферах будівництва, ремонту, телекомунікацій і обслуговування мереж зв’язку. У 2015 році Дерлеменко балотувався до Чернігівської міської ради від партії “Самопоміч”, однак депутатом не став. Подружжя виховує доньку Софію.