Здавна в народі вірили, що вода, якою мили покійника, може використовуватися злими людьми, щоб прикликати хвороби і біду до інших людей. Тому навколо такої води тривалий час існує багато забобонів, зокрема щодо того, куди варто і куди не варто її виливати.
У народі існує повір’я, що така вода може принести нещастя чи хвороби, і тому важливо дотримуватися обережності під час її утилізації.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/kudy-podity-vodu-yakoyu-myly-pokiynuka-svyaschennyk-vidpoviv/
© Сила Слова
Священник Православної церкви України Олексій Філюк пояснив, куди подіти воду, якою мили покійника і чи справді вона може бути небезпечною.
“Якщо то місто, то де вода дівається? Йде в каналізацію. Якщо то село, помили там бабцю чи діда, то не нести до сусідів, на шкоду робити, а десь на подвір’ї ту воду прикопати, де ніхто не ходить. І все. Не треба робити, як сказати, якогось магізму над тим. Не лити ось так під ноги, не люди йдуть. То не гарно”, – сказав священник.
Він наголосив, що ця вода не є такою небезпечною, як про це говориться у забобонах, але її не варто виливати туди, де ходять люди, так само як ми туди не вилили б помиї – бо це не етично.
“Там де ходять люди – то негарно. Але води з-під покійника не треба боятися. Прикопали собі в садочку і все, вода собі пішла в землю. То що такого? А то люди бояться – “мені води з-під мерця налили”, “мені землі насипали”. Ви в Бога вірте, і Бог захистить вас. Вірте у Бога, а не у воду”, – пояснив отець Олексій Філюк.
Дивіться відео про те, куди подіти воду, якою мили покійника:
Раніше священник сказав, чи можна виносити сміття після заходу сонця. Давня прикмета каже, що після заходу сонця не можна виносити сміття, щоб не накликати біду на себе і свою сім’ю.
Також раніше священник здивував відповіддю, чи можна брати дрова з кладовища. У народі здавна вірили, що нічого не можна брати з кладовища, зокрема і дрова. Священник відповів усім, хто притримується такої прикмети.