Кровна помста Кадирова: як ватажок суб'єкта федерації Росії порушив людські та божеські закони

Різне

Оголошення Кадировим покрівлі в Дагестані та Інгушетії сприймають цілком серйозно. Для експертів, знавців такого складного регіону, давно не секрет, що Кадиров не проти захопити сусідні суб'єкти федерації, але Кремль поки що не дозволяє.

Тут можна згадати фактичне захоплення частини Інгушетії у 2018-му. А в 2022 році Кадиров заявив, що її жителі не поважають його, і змусили одного з місцевих чиновників публічно вибачатися за обійми з ним: “Я у вас забрав землі, бо не вважаю вас за людей і чоловіків. І інші села, що залишилися, заберу” , тому що ви не заспокоїтеся, доки я це не зроблю”.

Зараз те, що Кадиров на фоні конфлікту навколо Wildberries назвав кровною помстою, суперечить і законам Росії та Чечні, і релігії, і чеченським традиціям.

10 жовтня Кадиров “наїхав” на сенатора та двох депутатів-єдиноросої Держдуми – Бекхана Барахоїва, Сулеймана Керімова та Різвана Курбанова. Пояснив це замахом, який нібито готується на нього. Заява Кадирова суперечить як світському, так і релігійному закону.МИ» експерти. Ось відповіді на головні питання про кровну помсту по-кадировськи:

Чи законне взагалі оголошення кровної помсти?

Ні. Громадські загрози розправою потрапляють під статтю 119 КК РФ і вважається у разі скоєння злочину обтяжливою обставиною.

Чи правомірне відсилання Кадирова до ісламу?

Ні. Оголошення кровної помсти у тій формі, в якій це було зроблено, — новоділ самого Кадирова. Про це розповів кавказознавець Володимир Севриновський. У Чечні, за його словами, одночасно є чотири системи права: «Перша — закон РФ. Друга – це закони шаріату, які забороняють кровну помсту. Є також адати, тобто доісламські закони. Глава республіки бере елементи з різних систем або вигадає свої та ліпить те, що для нього зручніше».

Можливо, це відповідає чеченським традиціям?

Ні. Шаміль Албаков, чеченський громадський діяч, у розмові з «МО» підкреслив, що згідно з чеченськими традиціями, одна сім'я може оголосити кревну помсту іншій лише особисто і лише у разі вбивства родича. При цьому ні намір убити людину, ні, тим більше, бізнес-конфлікт не може бути мотивом для оголошення кровної помсти. «Коли чиновник сидить на нараді і оголошує помсту по телевізору — це форма, незрозуміла нікому», — каже Албаков.

Що на практиці означає оголошення кровної помсти Кадировим?

Люди, яким загрожує Кадиров, часто стають жертвами розправ (див. таймлайн). Серед них Ганна Політковська та Борис Нємцов, убиті в Москві, а також критик Кадирова Маміхан Умаров, убитий кадировцями у Відні. Як розповів «МО» адвокат Нємцова Вадим Прохоров, влада «свідомо обрубує слідству можливість проводити розслідування проти Кадирова».

Рейтинг статті