У християнському розумінні гріх є порушенням Божого закону, і кожна людина несе за нього відповідальність. Проте рівень цієї відповідальності може відрізнятися залежно від того, чи є людина віруючою або атеїсом. Про це розповіли священники ПЦУ Олексій Філюк та Юліан Тимчук у відео в TikTok.
“Незнання закону не звільняє від відповідальності”, – наголосив отець Олексій.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/chy-bilsha-provyna-za-hrih-u-viruyuchoho-nizh-u-neviruyuchoho-scho-kazhut-svyaschennyky/
© Сила Слова
Священник нагадав, що незалежно від віросповідання, гріх залишається гріхом, а порушення закону — злочином.
“Можна казати я атеїст і йти бити людям вікна і грабувати – це гріх і порушення закону. Тому відповідальність той, хто таке робить, буде нести”, – сказав священник Філюк.
Він додав, що навіть ті, хто не вірить у Бога, все одно несуть відповідальність за свої вчинки. Водночас отець Олексій наголосив: “Ми їм не судді – хай Господь судить. А ми стараємося бути добрими”.
Священник Юліан Тимчук вважає, що віруюча людина несе більшу відповідальність за гріх, адже має знання про заповіді Божі.
“Якщо людина знала Декалог – десять Божих заповідей – і згрішила, то відповідальність буде більшою, ніж у того, хто не знав. Коли Господь буде казати: “Ти ж, людино, знала ці заповіді і згрішила”. А та, можливо, не знала і згрішила. То в кого більший гріх? У того, хто знав”, – пояснив він.
Тимчук підкреслив, що віра не лише дає орієнтири, а й покладає на людину глибшу моральну відповідальність. Обидва священники погоджуються, що гріх залишається гріхом для всіх, але усвідомлення його й свідоме порушення Божого закону — це те, що посилює відповідальність у випадку віруючої людини.
Дивіться відео із поясненням священників:
папірець на лобі померлого є не обов’язковим обрядом, а радше частиною традиційного ритуалу. За словами священника Філюка, ця практика здебільшого характерна для церков Московського патріархату.
Зв’язування ніг чи рук померлого – це давня обрядовість, що не має жодного стосунку до християнства, пояснив священник ПЦУ Олексій Філюк у TikTok. Він зазначив, що це радше практичний звичай.