Знову до школи: коли починається новий навчальний рік, сюрприз для батьків

Україна

Новий навчальний рік в Україні 2024-2025 років може розпочатися раніше, ніж звичайно. Міністерство освіти та науки України (МОН) випустило рекомендації для навчальних закладів з огляду на складну ситуацію з енергопостачанням у країні, спричинену пошкодженнями критичної інфраструктури внаслідок російської агресії.

Докладніше про те, коли розпочинається новий навчальний рік, інформує pmg.ua.

Війна Росії проти України призвела до значних руйнувань енергосистеми країни. Регулярні відключення електроенергії, які вже стали буденністю для багатьох українців, з настанням холодів можуть стати ще тривалішими. Згідно з песимістичними прогнозами, взимку електропостачання може бути доступне лише кілька годин на добу.

Генеральний директор енергокомпанії YASNO Сергій Коваленко також підтверджує інформацію про можливий дефіцит електроенергії у зимовий період. За його словами, у середньому українці можуть мати доступ до електрики до 7 години на добу.

Рекомендації МОН для навчальних закладів:

У зв'язку з такою непростою ситуацією МОН України розробило низку рекомендацій для навчальних закладів різних рівнів:

1. Вищі навчальні заклади та установи професійної вищої освіти:

Початок навчального року: Рекомендовано розпочати 2024-2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів та всіх претендентів, за винятком студентів перших курсів.
Робочі суботи: У теплі місяці року (серпень, вересень, жовтень) пропонується використовувати суботи як робочі дні.

2. Установи професійної (професійно-технічної) освіти:

Початок навчального року: Для учнів ПТО другого та третього курсів також рекомендується розпочати навчальний рік раніше 1 вересня.
Робочі суботи: Використання суботніх днів як робочі.

3. Заклади загальної середньої освіти:

МОН найближчим часом планує розробити окремі рекомендації для загальноосвітніх шкіл з огляду на їхню специфіку.

Крім зміни термінів початку навчального року, МОН також розглядає інші заходи щодо оптимізації навчального процесу в умовах воєнного часу. До них відносяться:

Використання дистанційних форм навчання: МОН заохочує використання дистанційних форм навчання, коли це можливо.
Забезпечення доступу до освітніх ресурсів: МОН працює над тим, щоб учні та студенти мали доступ до необхідних освітніх ресурсів, навіть в умовах відсутності інтернету або електроенергії.
Психологічна підтримка: МОН також приділяє увагу питанням психологічної підтримки учнів та студентів, які пережили травми війни.

Рейтинг статті