Команда стикається з побутовими труднощами: незвичні умови сну, проблеми з охолодженням та кумедні обіди в невагомості.
Екіпаж місії “Артеміда II” НАСА на борту капсули “Оріон” зіткнувся з першим серйозним випробуванням після виходу на місячну траєкторію.
Через 20 хвилин після увімкнення головного двигуна надійшло попередження про можливий витік у кабіні — сигнал, здатний поставити під загрозу життя астронавтів, пише Daily Mail.
“Ми миттєво подумали про повернення на Землю”, — розповів Джеремі Хансен. На щастя, перевірка показала, що тиск у салоні стабільний, і тривога виявилася помилковою.
Після цього “Оріон” продовжив шлях до Місяця, долаючи понад мільйон кілометрів. На шостий день капсула досягне своєї максимальної відстані, перевершивши рекорд “Аполлона-13”.
Команда стикається з побутовими труднощами: незвичні умови сну, проблеми з охолодженням і комічні обіди в невагомості. Проте астронавти відчувають унікальність моменту: перший пілотований політ до Місяця за понад 50 років — перевірка нових систем життєзабезпечення та технологій далекого космосу.
Місія готує ґрунт для висадки людини на Місяць у 2028 році і стане критичним випробуванням обладнання, від якого безпосередньо залежить безпека екіпажу.