Громадяни України мають півроку, щоб подати заяву про відмову від спадщини
Багато українців після початку воєнних дій кинули все та виїхали за кордон, досі залишаючись там. При цьому нерідко трапляються випадки, коли такі громадяни отримують спадщину в Україні і змушені відмовитися від нього з тих чи інших причин. Про нюанси із такими документами розповіла юрист Тіна Клецко, пише портал finance.ua.
За словами юриста, перше, що має зробити спадкоємець, щоб відмовитися від майна, – це подати відповідну заяву. На це дається лише 6 місяців з моменту смерті спадкодавця, оскільки справа про спадщину має бути відкрита протягом цього терміну.
Для того, щоб відмовитися від спадщини особі, яка перебуває за кордоном, необхідно зробити таке:
З'ясувати місце відкриття спадщини. Найчастіше спадщина відкривається за останнім місцем проживання або реєстрації спадкодавця або за місцезнаходженням спадкового майна (основної його частини).
Звернеться до консульської установи України чи дипломатичного представництва України у державі перебування із заявою про відмову від спадщини. Консул повинен засвідчити справжність підпису спадкоємця та проставити свій підпис та гербову печатку.
Надіслати заяву про відмову від спадщини засобами міжнародного поштового зв'язку або подати відповідні документи через свого представника, який передасть їх нотаріусу.
Відкриття спадкової справи, що відбувається нотаріусом, який знаходиться в Україні. Заява буде прийнята нотаріусом навіть без завірення належним чином підпису заявника, але в цьому випадку нотаріус повідомляє спадкоємцю про те, що спадкову справу було заведено і він має надіслати повторно заяву, в якій його підпис завірений нотаріально, або особисто з'явитися до нотаріуса для реалізації своїх прав. .
Якщо протягом півроку не було подано заяву на вступ у спадок, то громадяни вважаються такими, що автоматично відмовилися від прийняття спадщини.