"Незрозуміло, як жити": путінська "еліта" доведена до ручки

Різне

Невизначеність майбутнього та результатів розв'язаної проти України війни лякають кремлівські еліти.

В адміністрації президента РФ вже чують ремствування, і відмахнутися від нього, як, наприклад, від ремствування народного, не вийде.

Як повідомило російське опозиційне виданняМедуза“, навіть вище керівництво РФ не знає, коли і яким чином закінчиться війна з Україною. Через це Кремль не наважується розпочинати підготовку до майбутніх виборів до держдуми РФ, які мають відбутися у 2026 році. Там не розуміють, який порядок денний доведеться просувати кандидатам .

“Все залежить від того, чи буде (до 2026 року) триватиме “СВО” чи ні”, – розповіло джерело. За його даними, якщо війна продовжиться, потрібні будуть кандидати з агресивною, мілітаристською риторикою, а якщо бойові дії згорнуть на той час, то в тренді будуть помірні сили.

Загалом настрої в кремлівських елітах зараз “невизначені”. Усі хочуть припинення війни. І навіть “яструби” заговорили про світ, хоч і на російських умовах.

“Всі втомилися і хотіли б її (війни – ред.) закінчення – вічної війни точно не хоче ніхто”, – сказало джерело.

Однак, з іншого боку, в елітах Кремля не розуміють, що буде після закінчення так званої СВО. Їх лякає майбутнє.

Подібні настрої і в лавах російських олігархів та бізнесменів. Вони хочуть припинення “СВО”, яка заважає вести бізнес із Заходом, вибудовувати довгострокові стратегії.

Джерело у Кремлі стверджує, що зараз керівництво Росії більше налаштоване на мирні переговори з Україною, ніж кілька місяців тому. Влітку там нібито були рішуче налаштовані на “знищення України”, але наразі такі настрої у Кремлі вщухли. Як повідомляється, Путін хоче домовлятися про мир, але з позиції сили.

За даними джерел, Путін, як і раніше, налаштований вимагати відмови України від вступу до НАТО та повного контролю над захопленими територіями. При цьому він може піти на компроміс у Запорізькій та Херсонській областях.

Рішення, ймовірно, прийматимуться вже після президентських виборів у США. У Кремлі сподіваються на прихід до влади республіканця Дональда Трампа, який нібито може розрулити війну на користь Росії.

У коаліцію зі створення спецтрибуналу для Росії приєдналося вже 32 держави.

Рейтинг статті