Bloomberg змоделював ймовірну війну між Росією та НАТО: як почнеться вторгнення, хто стане першою ціллю, які країни постраждають найбільше, і скільки це коштуватиме світовій економіці.
Європейські посадовці, які уважно стежать за зростанням військового потенціалу Росії, дедалі серйозніше сприймають загрозу збройного конфлікту з Кремлем — сценарій, який ще нещодавно здавався малоймовірним.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/yakyy-vyhlyad-matyme-viyna-nato-z-rosieyu-bloomberg-zmodelyuvav-ymovirnyy-stsenariy-ta-naslidky/
© Сила Слова
Про це пише Bloomberg.
Росія нарощує виробництво боєприпасів, дронів і ракет такими темпами, що найближчим часом може перевищити потреби армії в Україні. Удар США та Ізраїлю по Ірану — союзнику Москви — ще більше підірвав глобальну стабільність, попри заяву Трампа про попереднє припинення вогню. Президент РФ, зі свого боку, демонструє бойовий настрій.
У вівторок у Гаазі розпочинається саміт НАТО, де очікується, що Трамп підтвердить зобов’язання США за п’ятою статтею договору про колективну оборону — принаймні згідно з проєктом декларації. Представники його адміністрації також запевняли в намірі захищати кожен дюйм території Альянсу.
Однак європейські лідери залишаються насторожі. Навіть після цих заяв не всі впевнені, що можуть покладатися на гарантії Вашингтона, особливо після того, як на саміті G7 у Канаді цього місяця Трамп публічно поцікавився, чому Росію не запросили до участі.
Повномасштабна війна на території країн-членів НАТО поки що малоймовірна — принаймні тому, що Кремль наразі не має достатніх ресурсів і навряд чи захоче відкрити другий фронт. Але низка російських посадовців і військових не приховують, що амбіції Путіна виходять за межі України. Минулого тижня сам президент РФ відкрито заявив, що вважає всі українські території частиною “історичної Росії”.
“Я переконаний, що росіяни й українці — це один народ. А отже, вся Україна — наша”, — сказав Путін під час Петербурзького економічного форуму. “Є така приказка — куди ступає російський солдат, там і Росія”.
Генсек НАТО Марк Рютте припустив, що Росія може розпочати агресію проти Альянсу протягом наступних п’яти років. Аналогічні оцінки раніше озвучували канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та розвідки кількох країн ЄС. Тим часом під тиском США союзники змушені значно збільшувати оборонні бюджети — до рівнів, небачених з часів Холодної війни.
Данія, зокрема, повідомила, що Росія може вдатись до локального конфлікту із сусідньою державою вже за шість місяців, а впродовж двох років — створити реальну загрозу одній або кільком країнам НАТО.
Ймовірним епіцентром напруженості залишаються Естонія, Латвія та Литва. Попри незначну частку в європейській економіці, вони мають стратегічне значення — зокрема як колишні радянські республіки й регіони з великою часткою російськомовного населення. Водночас вони межують із РФ та Білоруссю, що робить їх потенційними цілями для військової перевірки стійкості НАТО.