Навесні багато хто насолоджується пікніками на природі, де шашлик — одна з найпопулярніших страв. Проте мало хто знає, що смак шашлику безпосередньо залежить від того, які дрова ви використовуєте для мангалу.
Які дрова не можна використовувати для шашлику: що може все зіпсувати
Щоб не зіпсувати пікнік і смак страви, варто запам’ятати, що для мангалу не підходять хвойні дерева. Вони виділяють смолу, яка може не лише погіршити смак м’яса, але й пошкодити сам мангал.
Також важливо звертати увагу на стан дров. Не використовуйте гнилі чи трухляві дерева — вони не будуть добре горіти, і вам не вистачить жару для ідеального приготування шашлику.
Не підходять також пофарбовані дрова, бо при їхньому нагріванні можуть виділятися токсичні речовини, що шкодять здоров’ю та зіпсують смак м’яса. Вологі дрова теж не є хорошим варіантом — вони не дають достатньо тепла і виділяють багато диму.
Найкращі дрова для шашлику: на чому краще готувати
Для приготування смачного шашлику найкраще підходять дрова фруктових дерев, хоча також можна використовувати березу або дуб:
Абрикос — додає шашлику неповторний мигдалевий присмак. Дрова з абрикоса довго горять і залишають мінімум попелу, тому не потрібно часто чистити мангал.
Яблуня — має щільну деревину, що не залишає багато попелу. М’ясо, приготоване на таких дровах, набуває легких фруктових ноток.
Груша — додає цікавого фруктового смаку і багато тепла, завдяки чому м’ясо не буде сухим після приготування.
Вишня — ці дрова горять дуже довго, тому ви зможете приготувати кілька порцій без потреби постійно підкидати нові дрова.
Дуб — дає м’ясу легкий смак копченості та горить довго, що дозволяє готувати велику кількість шашлику.
Липа — використовується для приготування молодого м’яса, зокрема телятини, підсилюючи його смак.