Вже не відвертимося, стверджують синоптики: Метеорологічне літо завітало до України, і Києва зокрема

Вже не відвертимося, стверджують синоптики: Метеорологічне літо завітало до України, і Києва зокрема

У Києві 4 травня зафіксували сталий перехід середньодобової температури повітря через +15,0°С у бік підвищення, що знаменує початок метеорологічного літа. Про це повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського у середу, 6 травня, передають Патріоти України.

Отже метеорологічна весна, яка почалася 23 лютого і тривала 70 днів, закінчилась. Відзначається, що її тривалість збіглася з кліматичною нормою.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/vzhe-ne-vidvertymosya-stverdzhuyut-synoptyky-meteorolohichne-lito-zavitalo-do-ukrainy-i-kyeva-zokrema/
© Сила Слова

У повідомленн зауважили, що цьогорічне метеорологічне літо завітало до столиці на тиждень раніше середньобагаторічних показників.

За 146 років спостережень у столиці найраніше метеорологічне літо починалося 22 квітня 1996 року, а найпізніше – 7 червня у 1990 та 2001 роках.

Як повідомив Український гідрометеорологічний центр, початок травня загалом в Україні відзначився рекордним теплом.

Зокрема низку температурних рекордів зафіксували 5 травня.

“Денні максимуми в деяких областях знову побили свої попередні історичні рекордні значення для цієї дати”, – повідомили в УкрГМЦ.

Так, рекордні значення температури повітря у вівторок спостерігались:

  • у Львові – 27,4°C;
  • у Тернополі – 27,8°C;
  • у Рівному – 27,9°C;
  • у Чернівцях – 28,4°C;
  • у Вінниці – 29,4°C;
  • в Івано-Франківську – 30,2°C.

Нагадаємо, у Києві середньомісячна температура повітря у березні становила 6,7°C, що на 4,2°C вище кліматичної норми.

Рейтинг статті