Вивернуть кишені кожному: в Україні готують новий податок – кому доведеться розщедритися

Вивернуть кишені кожному: в Україні готують новий податок – кому доведеться розщедритися Україна

В Україні готують новий податок, кому доведеться платити

Якщо закон буде прийнято, сплатити додатковий податок доведеться, якщо ви:

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/vyvernut-kysheni-kozhnomu-v-ukraini-hotuyut-novyy-podatok-komu-dovedetsya-rozschedrytysya/
© Сила Слова

  • Надайте в оренду транспортні засоби або будь-яке нерухоме майно – і тут не тільки квартири, приватні будинки чи офісні приміщення. Тут також йдеться і про гараж, паркінги і навіть місця на звичайних некритих стоянках.
  • Продаєте якісь товари, навіть старі речі, які вам просто не потрібні.
  • Надаєте людям особисті послуги, наприклад, потроху ремонтуєте крани або підшиваєте штани.

Тобто якщо ви щось:

  • продаєте через OLX, IZI або Prom,
  • знаходите собі клієнтів на Kabanchik.ua,
  • підвозити людей через Bolt або Uklon,
  • надаєте щось в оренду через той же OLX, ЛУН або Booking,
  • підробляєте кур’єром у Glovo.

Законопроектом передбачена ставка податку для фізичних осіб, які продають товари або послуги через цифрові платформи в розмірі всього лише 5%. Але це все. Нагадаю, що тепер громадяни мають сплачувати військовий збір на будь-який прибуток, а його ставка становить 5%.

Тож насправді доведеться заплатити вдвічі більше – 10%. Тобто як ви продали щось за тисячу гривень, сто з них вас змусять віддати на користь держави.

Ця “гармонізація” у проекті закону називається пільговим режимом оподаткування доходів і робиться нібито з метою стимулювання виведення з тіні значної частки доходів фізичних осіб. Підзвітними продавцями держава вважатиме повнолітніх резидентів України, які відповідають таким вимогам:

Мають поточний рахунок в українському банку для розрахунків та повідомляють підзвітному оператору платформи його реквізити. Тобто, якщо ви просто повісили оголошення на OLX, платити податок може і не доведеться, а от якщо ви скористаєтеся OLX-доставкою, щоб захистити себе та покупця від шахрайства – це вже інша справа.

Далі здійснюють розрахунки виключно в грошовій формі, тобто бартер не оподатковуються.

Проти них не застосовано жодних санкцій.

Вони не самозайняті особи, немає найманих працівників і продають підакцизні товари.

Крім того, обсяг їхнього річного доходу не повинен перевищувати 5 мільйонів гривень, інакше до них буде застосовано ставку вже 18%. Ну і плюс 5% військового збору – це само собою.

Мінфін все продумав – щоб не зв’язуватися з кожним, хто щось заробив, обов’язки податкового агента покладаються на підзвітних операторів цифрових платформ. Деякі ЗМІ писали, що через цей пункт чиновники сперечалися з великими гравцями онлайн-бізнесу, які були проти.

Таким чином, законопроект зобов’язує операторів онлайн-платформ щороку до 31 січня звітувати перед Податковою про доходи користувачів, які з їх допомогою продають свої товари або послуги. Звітним періодом вважатимуться попередній календарний рік.

Щодо громадян, то з них податки списуватимуться автоматично. Тобто, як ви продали вживані колеса за 2000 гривень, ви просто отримаєте на руки 1800 грн, і все.

Рейтинг статті