Вибори, деокупація та перемовини з Путіним: головне з інтерв’ю Зеленського Пірсу Моргану

Різне

Президент України Володимир Зеленський дав відеоінтерв’ю британському журналісту та телеведучому Пірсу Моргану. Під розмови Зеленський заявив, що готовий до переговорів із Путіним, якщо це залишиться єдиним варіантом для досягнення миру. Він також наголосив, що “відкритий до виборів”, а питання повернення окупованих територій вирішуватиметься комбінованим шляхом.

Втрати

За словами Зеленського, з початку повномасштабного вторгнення загинули близько 45 100 українців, а 390 000 зазнали поранень.

“Кількість поранених перевищує кількість загиблих, адже є ті, хто отримав поранення, одужав, повернувся на фронт і знову був поранений. Загальна кількість поранених становить 390 000”, – зазначив президент.

Він також додав, що Росія втратила близько 350 000 військових, ще 600–700 тисяч зазнали поранень, а від 50 до 70 тисяч зникли безвісти.

Вибори

Зеленський нагадав, що його обрали 73% виборців, і запевнив, що “відкритий до будь-яких виборів”. Водночас він підкреслив, що проведення виборів під час війни неможливе, оскільки це суперечить Конституції.

“Є не лише юридичні перешкоди, а й людські фактори: як голосуватимуть військові, громадяни на окупованих територіях, мільйони українців за кордоном. Вибори будуть проведені після завершення воєнного стану”, – пояснив президент.

Повернення окупованих територій

Президент заявив, що наразі Україна не може повернути всі окуповані території.

“Ми розуміємо реальність і не можемо ризикувати життями мільйонів людей заради результату, який наразі невизначений”, – сказав Зеленський.

За його словами, наданої партнерами допомоги недостатньо для повного витіснення російських військ, а тому повернення територій відбуватиметься як військовим, так і дипломатичним шляхом.

https://www.youtube.com/watch?v=tcjrwlh948e

Вступ до НАТО

Зеленський наголосив, що членство в НАТО гарантуватиме Україні безпеку та унеможливить повторну агресію з боку Росії.

“Якщо не НАТО, тоді нам доведеться розбудовувати потужну армію, що потребуватиме значних фінансових ресурсів, залучення союзних контингентів та створення системи ракетного стримування”, – зазначив президент.

Ядерна зброя

Щодо гарантій безпеки для України, Зеленський згадав імовірність повернення ядерної зброї. За його словами, якщо війна затягнеться не з вини України, а через позицію партнерів, країна може порушити це питання.

“Якщо світ хоче безпеки, нехай повернуть нам ядерну зброю, нададуть фінансування для формування потужної армії та розмістять союзні контингенти у стратегічних районах”, – заявив він.

Президент також зазначив, що Україна добровільно відмовилася від ядерного арсеналу, але Росія порушила всі гарантії безпеки.

Підтримка США

“Україна мала отримати озброєння на 77 мільярдів доларів, фактично ж надійшло 46 мільярдів. Ще 15 мільярдів мають бути передані цього року”, – повідомив Зеленський.

Він також зауважив, що значна частина виділених США коштів залишається у самій Америці, адже фінансує оновлення військово-промислового комплексу країни.

“Ми вдячні за допомогу, але важливо розуміти, що значна частина переданої техніки – це озброєння 70-х і 80-х років”, – підкреслив президент.

Перемовини з Путіним

“Якщо це єдиний варіант для досягнення миру без втрат серед українців, ми підемо на переговори”, – сказав президент.

Водночас він наголосив, що його особисте ставлення до Путіна не має значення: “Я вважаю його ворогом. І, думаю, він так само ставиться до мене”.

Перспективи

Зеленський зазначив, що Україні буде складно вистояти, якщо війна знову розпочнеться, тому він наполягає на гарантіях безпеки.

“Нам потрібні гарантії, що ця людина (Путін) ніколи не повернеться. Ми заслуговуємо на справедливий мир. Чим швидше завершиться війна, тим щасливішими будуть люди в усьому світі”, – підсумував президент.

Нагадаємо, кількість цивільних жителів Херсона, які отримали травми й поранення внаслідок атаки російського дрона вранці середи зросла до чотирьох осіб.

Рейтинг статті