У Києві в п’ятницю, 4 квітня, розпочалися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України з приводу розміщення військового контингенту.
Переговори відбуватимуться на рівні начальників військових штабів, повідомляє Суспільне з посиланням на джерело в дипломатичних колах.
Уточнюється, що з французької сторони делегацію очолює генерал Тьєррі Буркхард, з британської – адмірал Ентоні Радакін. Протягом дня вони проведуть низку зустрічей з українськими військовими.
Також на сьогодні запланована їхня зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Мета їхнього візиту – обговорити можливість розміщення в Україні іноземного контингенту.
Подробиці візиту делегацій Парижа і Лондона до Києва
Начальники генштабів ЗС Франції та Британії збираються зустрітися в Києві в п’ятницю для розробки планів створення миротворчих сил Коаліції бажаючих, повідомив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
“У певний момент виникне потреба у військовій спроможності або запевненнях, коли б не було досягнуто миру. І це причина, чому наші начальники штабів армій будуть сьогодні в Києві, щоб просувати цю роботу”, – заявив Барро в Брюсселі, повідомляє Independent.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, зі свого боку, під час виступу в Брюсселі перед зустріччю глав МЗС країн-членів НАТО зазначив, що президент Росії Володимир Путін повинен прийняти запропоноване припинення вогню з Україною зараз, але він “продовжує зволікати”.
Ламмі додав, що в четвер було важливо почути від держсекретаря США Марко Рубіо, що американці залишаються відданими НАТО.
Що передувало
Як повідомлялося, раніше Зеленський анонсував зустріч із представниками невеликої групи держав, готових надати свої війська для розміщення в Україні. Зеленський уточнив, що в планах – показати партнерам українську інфраструктуру, зробити спільні напрацювання. “Надалі ми домовимося, що після цього буде зустріч на рівні National Security Advisors і продовжиться підсумкова зустріч щодо гарантій безпеки”, – додав він.
Нагадаємо, що в Парижі 26-27 березня відбувалася зустріч лідерів держав, на якій обговорювалася підтримка України у стримуванні російської агресії та досягненні справедливого і міцного миру. Йшлося, зокрема, про перспективу розгортання в Україні гарантійних сил.