Війни, злиднів та диких тарифів їм мало: у Раді придумали як остаточно добити народ

Україна

Верховна Рада готується ухвалити законопроєкт, згідно з яким термін дії прав водія може бути скорочений з нинішніх 30 років до 5-10 років. Це пов'язано з тим, що запропоновано ухвалити деякі норми Європейського союзу в українське законодавство у рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, йдеться у законопроєкті №8082.

Законопроєкт спрямований на гармонізацію категорій транспортних засобів та встановлення мінімального та максимального віку для керування певними типами транспорту. Він також передбачає зміни у термінах дії посвідчень водія, процедурі їх призупинення, відновлення, обміну та анулювання.

Законопроєкт запроваджує нову категорію AM для мопедів та легких квадроциклів, визначаючи їх характеристики та правила використання. Деякі інші категорії, такі як A1, A2, B1, C1 та D1, також піддаються уточненням та змінам.

Нові вікові вимоги для отримання прав водія також встановлюються відповідно до змін, включаючи вікові обмеження для кожної категорії прав.

Законопроєкт також передбачає, що права, видані до набрання чинності новим законом, залишаються чинними до їх закінчення, але не пізніше 19 січня 2033 року, і не вимагають обов'язкової заміни, за винятком певних випадків, передбачених законодавством.

Також нові правила передбачають можливість обміну старих посвідчень водіїв на нові після закінчення встановленого терміну. Ці зміни зачіпають інтереси не лише водіїв, а й українських інституцій, відповідальних за видачу документів.

Запропоновані зміни також спрямовані на забезпечення відповідності українського законодавства нормам та стандартам Європейського союзу, а також на впорядкування системи керування транспортом у країні.

Коли потрібно обміняти права?

Після закінчення терміну дії прав водія власникам доведеться їх обміняти. Це означає, що через 5 або 10 років, залежно від категорії прав, буде необхідно провести процедуру обміну. При обміні прав, виданих вперше, без необхідності проходження іспитів, людині лише за умови, що вона не здійснила понад 2 порушень Правил дорожнього руху. За наявності трьох і більше порушень потрібно повторне здавання теорії та практики.

Якщо людина не обміняла права протягом року після закінчення терміну їхньої дії, обмін буде можливий лише після складання іспитів у територіальному управлінні МВС. Однією з обов'язкових умов обміну буде пред'явлення медичного свідоцтва, яке підтверджує відсутність медичних протипоказань до керування відповідними категоріями транспорту, виданого не раніше ніж за 3 місяці до процедури обміну.

Стандарти фізичного та психологічного стану також перевірятимуться. Вимоги та періодичність перевірок залежатимуть від категорії прав водія. Тим, кого карали за порушення правил дорожнього руху, доведеться складати іспити заново. Права, видані до набрання чинності новим законом, залишаться чинними до 19 січня 2033 року, після чого їх потрібно буде обміняти.

Відповідно до законопроєкту, термін дії прав водія буде змінено наступним чином:

• Категорії АМ, А1, А2, А, В1, В та ВЕ – термін дії 10 років
• Категорії С1, С1Е, С, РЄ, D1, D1Е, D, DЕ, Тb та Tm – термін дії 5 років
• Права на категорії АМ, А1, А2, А, В1, В, С1, С, видані вперше, матимуть обмеження за терміном – два роки

Дія прав буде припинено через два роки з моменту видачі, якщо було виявлено підроблені документи. У разі виявлення таких порушень інформацію про необхідність обміну прав буде надіслано рекомендованим листом протягом 15 робочих днів.

Недійсні права, за винятком прострочених, будуть вилучені поліцією та відправлені до територіального управління МВС. Посвідчення водія буде визнано недійсним, якщо закінчився термін його дії, було втрачено або знищено, були отримані права іншої держави, або якщо людина не звернулася за новими документами у встановлений строк інші причини.

Рейтинг статті