Міністерство розвитку громад та територій України представило дорожню карту відкриття повітряного простору країни в умовах воєнного стану
Як повідомляє прес-служба міністерстваПроблему у Варшаві обговорювали близько ста представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великобританії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, які раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.
“Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатися вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору”, – зазначив віце-прем'єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Заступник міністра Сергій Деркач представив покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору. Оцінку ризиків для цивільної авіації було підготовлено Державною авіаційною службою України. Про особливості забезпечення безпеки аеронавігації та готовності аеронавігаційної системи доповіли в “Украероруху”.
Крім того, про готовність аеропортів розповіли генеральний директор Міжнародного аеропорту “Бориспіль” Олексій Дубревський та генеральний директор Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького Тетяна Романовська.
Економічний радник Посольства США в Україні Мері Елізабет Медден наголосила на важливості підтримки України у зусиллях щодо відновлення цивільної авіації та готовності Вашингтона забезпечити експертну та технічну допомогу.
До експертного обговорення приєдналися також Польська агенція аеронавігаційних послуг, авіакомпанії AirBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Skyline Express, SprintAir – Europe Charter Airlines, Supernova Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air, компанії AerCap, The , Deloitte Ukraine та інші.