Від урожаю не буде відбою: як і коли пасинкувати огірки у відкритому ґрунті

Від урожаю не буде відбою: як і коли пасинкувати огірки у відкритому ґрунті Різне

Щоб отримати хороший урожай, потрібно розуміти, як пасинкувати огірки у відкритому ґрунті, і навіщо це взагалі потрібно. Багато дачників і городників ігнорують цей етап, а дарма. УНІАН розповість, коли і як правильно пасинкувати огірки, щоб від урожаю не було відбою.

Чи потрібно пасинкувати огірки у відкритому ґрунті

Часто городники помилково припускають, що після висаджування розсади огірків у відкритий ґрунт, все, що їм потрібно буде робити, – це поливати і удобрювати рослини, а також у певний момент дати їм опору у вигляді шпалери. І правда, часто велику роль у врожайності відіграє і сорт, який ви посадили. Але все не так просто.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/vid-urozhayu-ne-bude-vidboyu-yak-i-koly-pasynkuvaty-ohirky-u-vidkrytomu-grunti/
© Сила Слова

Тож навіщо пасинкувати огірки? Давайте розбиратися.

Пасинкування – це процес общипування бічних пагонів на кущах рослини. По-перше, це допоможе збільшити плодючість огірків.

По-друге, рослина не буде витрачати сили на розвиток зайвої зелені, замість цього зосередившись на тому, щоб виростити сам плід. По-третє, плоди не будуть занадто гіркими, що доволі важливо.

Крім того, пасинкування стимулюватиме ріст “жіночих” квіток, які й дають плоди. Якщо цього не робити, на кущах ви помітите багато пустоцвітів. Не менш важливим аспектом є й те, що через купчастість листя на кущах огірків можуть розвиватися грибкові захворювання.

Коли і як пасинкувати огірки – основні правила

Для початку, давайте розберемося, коли пасинкувати огірки у відкритому ґрунті. Городники радять робити це на ранньому етапі росту куща – коли він досягне близько 25-30 см у висоту. Формувати кущ краще до початку плодоношення, щоб не втратити врожай.

Інші ознаки того, що пора пасинкувати огірки:

  • З’явилися бічні пагони з пазух листя.
  • Кущ став занадто густим, а листя на ньому затінює одне одного.
  • На кущах з’являються перші зав’язі. Видаляйте пагони, щоб корисні елементи йшли саме в плід.

Важливим моментом є й те, в який час дня проводити процедуру. Найкраще пасинкувати огірки рано вранці або ввечері, коли не так спекотно. І в наступні 1-2 дні не варто проводити полив, щоб “ранки” від видалення пагонів змогли підсохнути.

Тепер поговоримо про те, як пасинкувати огірки.

Отже, коли на кущі вже є 4-5 справжніх листків, а його висота становить 25-30 см, зробіть для рослини опору у вигляді шпалери. На нижній частині куща видаліть бічні пагони, вусики і суцвіття. Краще робити це гострими ножицями або секатором. Видаляйте пасинки ближче до стебла.

Після появи 8 справжніх листків видаляйте бічні пагони, за винятком тих, що знаходяться у верхній частині куща.

Коли на основному стеблі з’явиться 10-11 справжніх листків, видаляйте пагони як на головному, так і на бічних стеблах, залишивши два на верхній частині куща.

Але не забувайте, що видаляти пасинки треба поетапно, а не всі за раз, щоб рослина не зазнавала серйозного стресу.

Рейтинг статті