Святослав Здоровенко з Краматорська, 28-річний військовослужбовець 12-ї бригади спецпризначення “Азов”, перебуває в полоні та засуджений до 25 років позбавлення волі.
Історія краматорського військовослужбовця Святослава Здоровенка з “Азова” демонструє жорстоке поводження російських окупантів із українськими військовополоненими. Несправедливі вироки, тортури та нелюдські умови утримання стали неминучістю для тих, хто потрапив до рук російських окупантів.
Святослав Здоровенко з Краматорська, 28-річний військовослужбовець 12-ї бригади спецпризначення “Азов”, зараз перебуває у російському полоні та засуджений до 25 років позбавлення волі. Він пройшов, можна сказати, всі кола пекла: через страх оборони Маріуполя, боровся на “Азовсталі”, пережив вибух у колонії в Оленівці 29 липня 2022 року. Про це повідомляє ресурс pro100media.
Святослав потрапив у полон 18 травня 2022-го, коли “азовцям” наказали виходити з “Азовсталі”. Росіяни відвезли їх до Оленівки.
“Син був у тому бараку, який підірвали, йому зламали ногу, кістки зрослися неправильно. Ми дізналися, що він живий, від полонених “азовців”, які повернулися у вересні. У червні 2022-го ми востаннє особисто спілкувалися”, – розповідає мати Святослава.
Після початку повномасштабного вторгнення Здоровенко брав участь у боях на Світлодарській дузі, отримав контузії та опіки. Перед війною він приїжджав у відпустку до Краматорська, але пробув удома всього два дні: “азовців” терміново викликали до Маріуполя.
“Син мало розповідав про пережите. Говорив, що було важко, не вистачало зброї. У Маріуполі він втратив багатьох друзів. Вони з бійцями роздавали їжу дітям під обстрілами в перші дні війни”, – Згадує мати.
За її словами, на окупованих територіях марно наймати адвокатів: військових змушують визнати провину, а звернення до юристів дають більший термін.
“Головне, щоб війна закінчилася і хлопці повернулися додому. Більше нічого не потрібно”, – каже мати Святослава.
Після 26 місяців полону матері знову вдалося поговорити із сином 2 хвилини. Наразі відомо, що Святослав перебуває у Макіївській колонії суворого режиму.
Його подруга дитинства Валерія Комарницька намагається привернути увагу до історії Здоровенка, щоби була можливість обміняти його. Однак, за її даними, росіяни принципово не обмінюють “азовців”.