Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час
У постанові Кабмін йдеться про бронювання священнослужителів.
Так, можуть бути заброньовані “священнослужителі за переліком посад, затвердженим ГЕСС (Державною службою України з питань етнополітики та свободи совісті)”.
Як повідомляє Судово-юридична газетапостановою Кабміну внесено зміни, згідно з якими до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення відтепер відноситимуться юридичні особи – релігійні організації.
Таким чином їх прирівняли до представництв донорських установ та виконавців проектів міжнародної технічної допомоги.
Наголошується, що на священнослужителів не поширюватиметься обмеження щодо бронювання не більше половини працівників. Також для юридичних осіб – релігійних організацій з метою бронювання виключено обмеження із зарплати у 20 тисяч грн.
Варто зазначити, що глава Української греко-католицької церкви Святослав в інтерв'ю “Радіо Свобода” 25 грудня говорив, що оновив військово-облікові дані у ТЦК, адже “всі громадяни України мають однакові права та обов'язки, у тому числі й священнослужителів”.
“Я особисто мав оновити всі свої дані у ТЦК і отримати всі військово-облікові документи для того, щоб їх продемонструвати на будь-якому блокпосту, коли мене про це запитають”, – сказав він.
За його словами, “сьогодні якогось механізму, який надавав би окрему причину на бронювання священнослужителя, не існує”.
Раніше Кабінет Міністрів розширив повноваження міжвідомчих робочих груп з питань організації призову військовозобов'язаних.