Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус критично важливих для економіки та життєдіяльності населення в період кризи для телеканалів, які беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
За наказами Мінкультури такий статус набули кілька телеканалів, включаючи “Мі-Україна”, “1+1”, ICTV, “Інтер”, “Рада” та “Громадські новини”.
Також статус критично важливих підтверджено для Британської телерадіомовної корпорації (ВВС), Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”, “Новий канал”, “Старлайн медіа”, “Телеканал СТБ”, “Небоскреб медіа”, “УНІАН ТВ”, Deutsche Welle, ” ТК “ТЕТ”, “ТРК “НБМ”, а також Національної спілки журналістів України та інших організацій у сфері культури та інформаційної політики.
У січні 2024 року в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що бронювання військовозобов'язаних діячів культури, які не є працівниками стратегічних підприємств, не відбувається.
Проте в кожному закладі культури та інформаційної сфери, що належить до стратегічного спрямування, відомство забезпечило бронювання 50% військовозобов'язаних.
Наразі в Україні виділено 143 підприємства, установи та організації у сфері культури та інформаційної політики, які вважаються критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в період кризи.
Тим часом народний депутат від “Слуги народу” Максим Бужинський опублікував наказ Міністерства культури про надання статусу “критично важливого об'єкта” держпідприємству “Пересувний цирк України”.
“Ні, якщо ви думали, що вас здивує внесення фірми ВП, на яку зливають гроші з каналу «Рада» до переліку «критично важливих для забезпечення життєдіяльності населення»…». ….критично важливе підприємство, установи, організації для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період”, – написавши депутат.