Україна посідає 2-у позицію серед країн Центральної та Східної Європи за кількістю компаній, що спеціалізуються на розробках у галузі ІІ, повідомив міністр цифрової трансформації України Федоров.
На території нашої держави існує понад 240 високотехнологічних фірм, діяльність яких зосереджена у сфері ІІ. Про це повідомляє Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Починаючи з 2019 року, дві українські AI-компанії досягли статусу “однорогів”, а 3 вітчизняні стартапи в цій галузі оцінюються сукупно більш ніж у $14 мільярдів.
За останнє десятиліття чисельність фахівців, що працюють у сфері ІІ, збільшилась у п’ять разів і на даний момент становить понад 5000 професіоналів. Очікується, що найближчим часом кількість таких фахівців збільшиться на 330%.
Для розвитку ІІ-сфери в Україні необхідно здійснити реформу системи освіти. Важливо відзначити, що зараз у країні вже функціонує 106 навчальних програм, пов’язаних із штучним інтелектом.
Більш детальну інформацію про інвестиції в AI-сектор, заходи держави щодо зміцнення цього сектора, а також про виклики та можливості розвитку ІІ можна знайти в спільному дослідженні Міністерства цифрової трансформації, AI HOUSE та Roosh.
Михайло Федоров переконаний, що Україна зможе опанувати тренд штучного інтелекту та стати лідером не лише в Європі, а й у всьому світі.