Україна не вuведе війська зі своєї терuторії і відкидає ультuматумu РФ, – Зеленський. ВІДЕО. Більше…

Різне

Президент України Володимир Зеленський на прес-підході пояснив журналістам, про що 19 травня говорив з американським колегою Дональдом Трампом.
Головна тема – припинення вогню. Друге – готовність США застосувати більш серйозні санкційні кроки.

“І я дуже його (Трампа – Ред.) попросив подумати про це і застосувати, якщо Росія не буде підтримувати припинення вогню і не захоче закінчити цю війну. Третє – я попросив перед його розмовою з Путіним не ухвалювати рішення про Україну без нас. Для нас це принципові речі і дуже важливі”, – сказав Зеленський.
Уже після переговорів Трампа з Путіним розпочався інший дипломатичний формат: у розмову вступили Зеленський, Трамп, президент Франції Макрон, прем’єр-міністр Італії Джорджі Мелоні та президент Фінляндії Александр Стубб. , канцлер Німеччини Фрідріх Мерц і президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“У нас була така розмова. Розмови були довгі, різні за характером. Я так розумію, що президент Трамп вважає, що найважливішими є прямі перемовини між Україною і Росією. Це його позиція, він її продемонстрував. Ми довго про це говорили. У сухому залишку він вважає, що російська сторона буде давати відповідні сигнали, які вони бачать, як може бути припинення вогню і наступні кроки їхнього бачення. Я зі свого боку попросив президента Трампа, що якщо бачення російської сторони буде не підтримано українською стороною, ми б хотіли, щоб ми про це могли поговорити, щоб США мали можливість розглядати це як небажання російської сторони закінчити війну”, – зазначив Зеленський.
Також Зеленський заявив, що Україна разом із партнерами розглядає можливість проведення міжнародної зустрічі за участю представників США, Росії, України, країн ЄС і Великої Британії. Така зустріч, за його словами, може стати наступним кроком у напрямку мирного врегулювання.

На пресконференції Зеленський повідомив, що обговорюють організацію переговорів на одному з трьох нейтральних майданчиків – у Туреччині, Ватикані або Швейцарії.
“Ми розглядаємо зараз ці три майданчики. Усі вони хороші. Питання не в комфорті, а в тому, хто зможе організувати це з відповідним результатом після закінчення зустрічі”, – наголосив президент.

Він також підкреслив, що йдеться про зустріч на найвищому рівні за участю делегацій усіх сторін. Україна очікує, що найближчим часом буде визначено місце і формат цієї зустрічі.
Нагадаємо, Путін вийшов до придворних пропагандистів, щоб повідомити про розмову з Трампом. Він назвав розмову “змістовною, відвертою і вельми корисною”.

Трамп за підсумками розмови з Путіним заявив, що Росія і Україна “негайно” почнуть переговори про припинення вогню.

Рейтинг статті