Майбутній канцлер Німеччини, лідер ХДС Фрідріх Мерц виступає проти вступу України до НАТО та Європейського Союзу, поки триває її війна з Росією. Про це він сказав в інтерв’ю Handelsblat.
“Україна перебуває у стані війни. А країна, яка перебуває у стані війни, не може стати ні членом НАТО, ні членом Європейського Союзу. Це стосується саме поточного моменту”, – підкреслив політик.
Він запевнив, що обіцянка членства України в ЄС, як і перспектива вступу до НАТО залишаються чинними, утім, щоб цього досягти, спершу має припинитися війна. Також Мерц застеріг від недооцінки стійкості Росії.
“Безжальне знищення людей завжди було частиною російської політики. Сподіватися, що війна закінчиться сама собою – через втому країни або повстання проти режиму – навряд чи доводиться”, – наголосив лідер ХДС.
Він додав, що 6 травня розпочне роботу новий федеральний уряд, до складу якого ввійдуть ХДС/ХСС і СДПН. У перші два місяці до літніх парламентських канікул планується посилення контролю кордонів, збільшення кількості депортацій, скасування закону про ланцюги поставок і скорочення бюрократії.
Вступ України до ЄС – останні новини
Нагадаємо, що Україна може вступити до Євросоюзу до 2030 року. Про це заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. За її словами, для того, щоб це сталося, в країні має відбутися багато реформ.