Досвідчені дачники знають, що від того, які добрива ви внесете восени, залежить урожай в наступному році. Одні підгодівлі категорично заборонені, а інші, навпаки, кращі в цей час. УНІАН з'ясував, чим підгодувати полуницю восени після пересадки і обрізки.

Чим підгодувати полуницю після посадки восени – дозволена органіка

Найбільш вдалим варіантом буде поєднання двох процедур – внесення добрив і обрізка листя. Саме тому важливо заздалегідь знати, чим підгодувати полуницю при посадці восени, а також в тому випадку, якщо ви пересаджували ягоду. Варіантів органічних добрив кілька.

  • Пташиний послід

Найбільш поширене добриво, яким користуються майже всі дачники. Пам'ятайте, що розводити його потрібно 1:15-20 з водою, настоювати дві доби, а потім поливати борозенки між кущами. Ні в якому разі не можна допустити потрапляння добрива в розетки і, тим більше, використовувати в сухому вигляді.

  • Коров'як

Таку підгодівлю розводять з водою в співвідношенні 1:10, також можна додати 1 частину деревного вугілля, якщо грунт цього потребує. Настоювати розчин 1 добу, потім використовувати в кількості 1 літра на кожен кущ.

  • Навозна жижа

Це добриво теж розводиться водою, але в співвідношенні 1:8, дві доби настоюється, а потім ви можете поливати рідиною рослини. Головне – використовувати не більше літра для кожного куща.

Деякі городники також шанують перепрілий коров'ячий гній, який кілька років здатний забезпечити полуницю поживними речовинами.

  • Настій кропиви

Для того щоб приготувати настій, потрібно взяти будь-яку глибоку ємність, заповнити її на 2\3 кропивою, зверху залити водою, залишаючи до країв 5 см. Настоювати 7-10 днів, розбавити водою в співвідношенні 1:10 і поливати рослини під корінь.

  • Деревний попіл

Це те, чим краще підгодувати полуницю восени в кінці жовтня, так як саме в цей час рослина потребує фосфору і калію. Підживлення полуниці восени золою можливе і в сухому вигляді, посипаючи грядки, і під час перекопування.

Як підгодувати полуницю восени мінеральними добривами

Підживлення полуниці восени можливе і без органіки – деякі городники більше воліють мінеральні добрива. Підживлення полуниці восени після посадки калійною сіллю (розвести в пропорції 20 гр на 10 л води) або суперфосфат (10 гр на 10 л води) підходять тільки для того, щоб вносити їх в міжряддя.

Ідеальний варіант для кореневого підживлення – суміш нітрофоски (2 ст. л на 10 л води) і калійної солі (20 гр). Під кожен кущ можна лити не більше двох літрів розчину.