Військовий бекграунд та важливість Британії для Києва стали головним фактором при призначенні Залужного на нову посаду, заявив Кулеба.
Учора, 7 березня, стало відомо, що президент України знайшов нову роботу для екс-головнокомандувача ЗСУ Залужного. Він стане послом України в Британії, тим більше, що це крісло вже давно порожнє.
Напередодні нове призначення Залужного прокоментував не лише Зеленський, а й глава МЗС України Кулеба у прямому ефірі національного телемарафону.
За словами Кулеби, особисто він провів не одну бесіду із Залужним, тоді він і зрозумів, що військовий хоче спробувати себе в ролі дипломата.
Міністр нагадав, що Британія є не лише великим стратегічним партнером України, а й одним із лідерів із виділення військової допомоги Україні. Залужний як ніхто інший знає не лише військову справу, а й потреби України на полі бою.
Друга головна причина призначення Залужного: у Лондоні знаходяться посольства практично всіх країн світу, включаючи Африку, Азію та Америку. Зазвичай на такі високі посади до Британії відправляють одного із найкращих дипломатів.
Залужного вже всі чудово знають через війну в Україні, і йому не треба буде особливо себе уявляти.
Щоб Залужний вступив на нову посаду, Лондон має дати формальну згоду.
Попереднього посла України було звільнено зі своєї посади влітку 2023 року: тоді Пристайко прокоментував слова Зеленського щодо Уоллеса та відсутність слів подяки з боку Києва.
Вже після свого звільнення Пристайко заявив, що на його посаду необхідно призначити розумну людину, щоб більше не було будь-яких “експериментів та креативу”.
Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події в країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.