У Росії паніка через обвал рубля: населення гарячково намагається врятувати накопичення

Різне

Росію накрила паніка через падіння карбованця. Супермаркети терміново переписують цінники, а депутати народжують законопроекти, які зафіксують ціни хоча б на продукти.

Аналітики проекту EastFruit зазначили, що місцеві виробники, які мають запаси продукції, очікують різкого зростання цін. Ось тільки їх обсяги можуть врятувати лише на деякий час через поганий урожай, а якість овочів далеко не найкраща, тому в магазинах переважно імпортні фрукти та овочі.

У свою чергу населення намагається витратити рубль, що знецінюється, скупкою побутової техніки, машин та інших дорогих товарів.

Аналітики очікують, що найближчим часом ціни на імпортні продукти в РФ зростуть у середньому на 15-20%, за умови, що девальвація рубля зупиниться.

Звідки паніка? Все просто – 27 листопада долар досяг 114,53 рубля, а євро підскочив до 120,61 рубля. На Московській біржі юань вперше за півтора роки перевищив позначку 15 рублів. Таке падіння рубля стало різким з липня 2022 року.

скріншот

За оцінками експертів, ринок зіткнувся з гострою нестачею валюти. Попит на долар і євро продовжує зростати, а обсяги пропозиції різко скоротилися.

Найближчими місяцями ринок може відчувати дефіцит валюти в обсязі $2–4 млрд щомісяця.

А ось влада не поспішає втручатися: девальвація рубля вигідна для покриття бюджетного дефіциту, який цього року становитиме 3,3 трлн рублів.

На тлі різкого падіння рубля соціальні мережі та месенджери заповнили зойки росіян. Вони незадоволені діями влади, вимагають негайного зниження курсу долара та стабілізації економіки. У Telegram-каналах шквал повідомлень, у яких користувачі звинувачують уряд у тому, що він свідомо припускає девальвацію рубля для заповнення скарбниці за рахунок зростання експортних доходів.

“Ціни в магазинах зростають, зарплати стоять, а курс рубля летить у прірву”, – пише один із користувачів.

скріншот

Рейтинг статті