Влада Республіки Чехія зробила заяву щодо збору грошей для купівлі снарядів для Збройних сил України.
Влада Чехії зробила важливу заяву щодо збору грошей для купівлі снарядів, які так необхідні Збройним силам України.
Зокрема, згідно з заявою глави чеського уряду Петра Фіала, яку він озвучив під час прес-конференції у Брюсселі після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Столтенбергом, а також прем’єрами Нідерландів та Данії, їхня країна змогла зібрати гроші майже на п’ятсот тисяч боєприпасів для потреб ЗСУ. Як пише “Європейська правда”, майже двісті тисяч боєприпасів уже законтрактовано, а ще три сотні тисяч перебувають у процесі.
Таким чином, прем’єр-міністр Чехії зазначив, що завдяки чеській ініціативі щодо боєприпасів їхня країна може придбати близько п’ятисот тисяч снарядів великого калібру.
Окрім іншого, він додав, що вже у червні 2024-го можуть бути здійснені перші постачання цих боєприпасів українській стороні.
Крім того, Чехія разом із Данією та Нідерландами шукає різні шляхи, як допомогти Києву задовольнити необхідність у системах ППО.