Три країни Європи відмовилися купувати зброю для України у США: названо причини — ЗМІ

Три країни Європи відмовилися купувати зброю для України у США: названо причини — ЗМІ Україна

Франція й Італія за Чехією відмовилися брати участь у програмі закупівлі американського озброєння для України.

На тлі ініціативи США щодо передачі Україні нового пакету військової допомоги за рахунок європейських союзників одразу три країни ЄС відмовилися фінансувати ці закупівлі. Йдеться про Францію, Італію та Чехію: кожна з них знайшла власні аргументи проти.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/try-krainy-evropy-vidmovylysya-kupuvaty-zbroyu-dlya-ukrainy-u-ssha-nazvano-prychyny-zmi/
© Сила Слова

Намір Вашингтону передати Києву велику партію озброєнь (ракети, артилерію та комплекси Patriot) вартістю близько $10 млрд викликав розбіжності всередині ЄС. За умовами ініціативи, представленої президентом США Дональдом Трампом 14 липня, фінансування цих поставок має лягти на європейських партнерів по НАТО.

Однак Франція, Італія та Чехія вже повідомили про свою відмову взяти участь у цій програмі. Як пише Politico з посиланням на обізнані джерела, Париж не планує закуповувати американську зброю, пояснюючи це необхідністю урізати витрати бюджету з величезним дефіцитом, який у травні досяг 94 млрд євро, до того ж французька влада вважає пріоритетом розвиток національної оборонної промисловості. Президент Еммануель Макрон раніше оголосив про намір збільшити внутрішні оборонні витрати до 64 млрд євро до 2027 року.

Аналогічну позицію має Італія. Джерела видання La Stampa повідомили, що обговорення закупівель американської зброї у Римі взагалі не велося. У Міноборони країни наголосили, що Італія вже передала Україні зенітно-ракетні комплекси Samp-T.

Раніше про схоже рішення заявляла і Чехія. За словами прем’єр-міністра Петра Фіали, Прага робить ставку на альтернативні способи допомоги, включаючи постачання боєприпасів, але не планує брати участь у фінансуванні американських постачань.

На цьому тлі Німеччина залишається головним прихильником ініціативи. Канцлер Фрідріх Мерц, як зазначають німецькі чиновники, кілька разів обговорював деталі з Трампом і запевнив його, що Берлін відіграє ключову роль у реалізації схеми. Він переконаний, що постачання зброї посилять українську оборону та допоможуть тиснути на Москву, щоб наблизити мирні переговори.

Рейтинг статті