The Times повідомляє, що президент США Дональд Трамп серйозно розглядає введення жорстких вторинних санкцій проти країн, які купують нафту у Росії, серед яких Китай, Індія та Туреччина. Йдеться про підтримку законопроєкту з 500% митом на імпорт з Росії — фактично це глобальне нафтове ембарго.
Таке рішення, за даними видання, зумовлене незадоволенням Трампа відмовою Путіна від переговорів і триваючими ударами по цивільних об’єктах в Україні. Раніше Трамп вважав законопроєкт надто суворим, проте зараз заявляє, що ретельно його вивчає.
Головною проблемою, за інформацією The Times, є можливі економічні наслідки. У Білому домі хочуть зберегти право президента на скасування санкцій, тоді як Конгрес наполягає на обмеженому контролі. Аналітики попереджають, що навіть часткове впровадження санкцій може серйозно вплинути на економіку Росії.
Видання зазначає, що спірним моментом є те, чи зможе Трамп витримати економічні наслідки такого кроку в умовах тривалої економічної нестабільності.
Як пише kyiv24.news, співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Максиміліан Хесс припустив, що Трамп, ймовірно, відмовиться від 500%-го мита, оскільки це буде еквівалентно повному глобальному ембарго на російську нафту.
«На мій погляд, у тому вигляді, в якому він написаний, він надто жорсткий, щоб його колись застосували, якщо тільки Трамп не виступить і не скаже: «Ми маємо прийняти ризик, який Росія представляє для Європи й усього світу, і ми маємо погодитися з цінами на нафту, близькими до 100 доларів, а, можливо, навіть вищими». Але я просто не можу уявити, що Трамп піде на це», — зазначив Хесс.
За його словами, розширення режиму санкцій США та певна форма загрози введення вторинних мит можуть бути ефективними. Однак Хесс вважає, що 18-й пакет санкцій ЄС, який заблокували Угорщина і Словаччина, був занадто обережним, щоб мати значний ефект. Натомість, на думку Хесса, необхідно «радикально змінити» підхід до контролю за дотриманням санкцій, щоб можна було відмовити в доступі до британських і європейських фінансових та страхових ринків, якщо іноземні порти не дотримуються стандартів перевірки суден.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп загадково прокоментував ракетний удар російських військ по пологовому будинку у Харкові.
Раніше президент США анонсував “важливу заяву” щодо РФ на понеділок, 14 липня. У той же день до Києва має прибути його посланець — Кіт Келлог.